st.dr. a ml.dr. Vřesina – O.-Jih

Mistrovské utkání staršího dorostu – 8. 11. 2015 – neděle 11:45

FK Vřesina – FC Ostrava-Jih 0:2 (0:0)

Sestava:

Golich – Pytlík, Mischinger, Riško, Kubačák – Gebauer, Tóth, Brezula, Palubjak – Dziubek,

Dimitrov

Branky: Ondrašík, Riško

střídání: 46´ Gaži za Dimitrova, Ondrašík za Dziubka, 69´ Šejda za Tótha, 75´ Kotuláš za Ondrašíka

Hodnocení:

Konečně jsme zabodovali naplno, o to je to radostnější, že to bylo po bojovném výkonu a ne s úplnou sestavou. Opět se k utkání dostavilo jen 6 starších dorostenců a tak před vybranými mladíky zel nelehký úkol, vydržet v zápase po předešlém utkání mladších dorostenců. Klučinové se nelehkého úkolu zhostili velice dobře a podali skvělý výkon a moc pomohli k zisku 3 bodů a klidnějšímu přezimování v tabulce na 9 místě se ziskem 17 bodů.

Trenér Mecner Vlastimil

[flagallery gid=154]

Hodnocení mistrovského utkání mladšího dorostu – 8. 11. 2015 – neděle 9:45

FK Vřesina – FC Ostrava-Jih 0:5 (0:1)

Sestava:

Hon – Kotuláš, Mischinger, Georgiovský, Stojan – Režňák, Gebauer, Tóth, Šejda – Ondrašík, Chatrný

Branky: Tóth 2, Gebauer, Chatrný, Režňák

Střídali: Franczyk, Dimitrov, Křižák, Kornáš,

Hodnocení:

Nebyl to zrovna vydařený zápas našich mladších dorostenců, hráči neplnili ani v nejmenším to, co jsme si před zápasem řekli. Místo toho, aby hru zjednodušili a narážečkami, nebo sérií krátkých přihrávek přehráli soupeře, tak se většina z nich snažila o samostatné akce s kličkováním a mizernou střelbou. Přitom brankář domácích nechytal vůbec nic. Už v 1´jsme dali vedoucí gól a potom to bylo trápení. Ve druhé půli kluci pochopili, jak mají hrát, a skóre narůstalo, tak jak si to vývoj utkání zasloužil.

Trenér Mecner Vlastimil

[flagallery gid=155]

HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI SOUTĚŽE 2015 DOROSTENECKÝCH MUŽSTEV FC OSTRAVA JIH

Po krátké letní přípravě a vybudováním zcela nových mužstev staršího i mladšího dorostu zapříčiněné mnoha odchody hráčů do družstva mužů, ale taky příchodem mladých kluků ze žáků, jsme vstoupili do soutěže krajského přeboru úspěšně a rovněž předváděná hra byla uspokojivá. S vyhlídkou dalšího progresu mladých hráčů, jejich aktivnímu přístupu k tréninkům i zápasům jsme z trenérského hlediska byli vcelku spokojeni. Zvrat ovšem nastal v družstvu starších dorostenců, po velice kvalitním domácím utkání s Kopřivnicí, kde kluci hráli skvělý fotbal, v dalších utkáních zcela propadli a dopracovali se ke čtyřem debaklům a s předvedeným přístupem a samotnou hrou by zřejmě neuspěli ani v Městském přeboru. Navíc byl patrný nezájem některých hochů o tréninkový proces a v zápasech se projevila nedostatečná kondice. Konečné 9 místo a zisk 17 bodů po podzimu je za dané situace i úspěch. Věřím, že mládenci přehodnotí své podzimní působení v oddíle a aktivně se zapojí do zimní přípravy a na jaře bude soupeřům čelit silné, dobře připravené a psychicky odolné mužstvo.

Oproti těmto několika negativům u starších dorostenců je nutno vyzdvihnout přístup mladších hochů, kteří museli zahraňovat čest oddílu, aby některé utkání starších byly vůbec odehrány, nebo neskončily obrovskými debakly, nebo pokutami pro oddíl. Některým klukům zařazování do mužstva starších dorostenců pomohlo, veliký progres ve své výkonnosti zaznamenali hlavně Lukáš Mischinger, Dominik Gebauer, Mirek Tóth, Adam Dimitrov a Kuba Ondrášík. Oni byli i hlavními strůjci úspěchu mladších dorostenců, kteří jsou na 2 místě po podzimní části, jenom o skóre.

Zisk 33 bodů jsme tady ještě nezažili. Tito kluci mají velice slibnou perspektivu do budoucna. Jestli zůstanou pohromadě, vyhnou se jim zranění a budou dále poctivě makat, můžou ve starších dorostencích pomýšlet na vysoké umístění v tabulce. Je to samozřejmě jenom na nich. Kolektiv mají dobrý a chuť do hry jim nechybí.

Vlastimil Mecner – trenér