Staříč-O.-Jih muži

Mistrovské utkání mužů – 15. 8. 2015 – sobota 17:00

FK Staříč – FC Ostrava-Jih 1:2 (1:2)

Sestava: Váňo – Čajka, Pavlát, Konečný, Zima – Gřunděl, Gelnar, Mecner, Korbačka – Toth, Schüler

Střídání: 60´ Handzlík za Gelnara, Strempek za Mecnera, 72´ Miškařík za Gřunděla, 82´ Leščák za Schülera, 87´ Golc za Korbačku

Branky: 22´ Toth, 43´ Gelnar

ŽK: 55´ Schüler

Prvnímu mistrovskému utkání předcházela intenzivní příprava (4x týdně tréninky) a 4 přípravná utkání. Dosažené výsledky byly jako na houpačce – v Petřvaldě n. M. prohra 6:1, dále dvě vítězství, nad Hlubinou 7:5 a Řepištěm 5:2, v posledním utkání drtivá porážka v Hrabové 9:0.

V hráčském kádru nastalo několik změn – na hostování odešli, Petrovský do Svinova, Ščigel do Řepišť a brankáři Stachovi skončilo hostování. Nově do týmu přišli z dorostu – Gřunděl, Leščák, Belina, Strempek, Šembera, dále brankář Maňák a Drahorád, kteří se ještě nezapojili do tréninku.

Proto byl start do soutěže velkou neznámou, jak trenér Černík postaví základní jedenáctku. Jeho rozhodnutí se projevilo jako šťastné.

Nyní několik postřehu k utkání:

Po opatrném začátku utkání, postupně náš tým získával územní převahu a snažil si vytvářet střelecké příležitosti. V 15´ při jednom z útoku domácích jsme faulovali. Domácí po centrovaném míči do pokutového území vstřelil vedoucí branku. Hráči však nadále pokračovali aktivně a do poločasu otočili skóre – 22´ Toth a 43´ Gelnar. Vedení mohlo být ještě větší, ale střelecká muška byla vychýlená.

Druhý poločas jsme měli pod kontrolou, ale i nejvyloženější šance jsme zahazovali. Takže nakonec zasloužené vítězství i když nejtěsnějším rozdílem. Všichni hráči zahráli dobře, přesto vyzvednu výkony dvou hráčů – Mecnera Martina a Korbačky Tomáše.

L. P.