Mistrovské utkání mužů – 29. 8. 2015 – sobota 17:00

TJ Vítkovice-Svinov – FC Ostrava-Jih 3:1 (2:0)

Sestava: Váňo – Čajka, Šembera, Leščák, Zima – Gřunděl, Gelnar, Mecner, Korbačka  – Toth, Schüler

Střídání: 30´ Miklas za Schülera, 53´ Kroupa Jiří za Čajku, 55´ Golc za Leščáka, 65´ Ochvát za Gelnara, 70´ Belina za Gřunděla

Branky: 75´ Ochvát p. k.

ŽK: 30´ Toth, 34´ čajka, 35´ a 53´ Zima, 64´ Šembera

ČK: 53´ Zima (po 2 žk.)

Po domácí porážce jsme zajížděli na hřiště nováčka soutěže Vítkovice-Svinov. Který v prvních dvou kolech prohrál – doma s Píští 5:1 a venku v Šilheřovicích 3:1. Věřili jsme, že náš tým odčiní domácí porážku s Dolní Lhotou a zaboduje. První problém nastal při sestavě týmu, když oba stopeři Konečný a Pavlát O. nebyli k dispozici. Trenér Černík vsadili na mladé perspektivní hráče Šemberu a Leščáka, kteří přešli z dorostu. I když nebyli přímou příčinou porážky, přece jen nezkušenost a zodpovědnost se projevila na jejích hře. Již ve 3´ zbytečně fauloval Martin Leščáka soupeřová hráče v pokutovém území, když postupoval zády od naší branky ven z pokutového území. Byl z toho pokutový kop a vedení domácích1:0. Náš tým sice nepouštěl domácí do útočných akcí, ale nepřesnosti v přihrávkách ve středu hřiště, nám nedovoloval vytvořit si trvalejší tlak na branku soupeře. Pokoušeli jsme se o střelbu ze střední vzdálenosti, ale bohužel s vychýlenou muškou. Při jednom z mála útoku domácích (po druhé za poločas), vypíchl náš obránce čistě míč soupeři. K údivu nejen fanoušků hostí, ale i domácích hlavní rozhodčí zapískal faul a ukázal na pokutovou značku. Domácí svou druhou střelou v poločase šli do vedení 2:0. Snažili jsme se změnit skoré, ale nepříliš optimální řešení ve finální fázi nám v tom bránilo. Chyběla odvaha hrát ve čtverci 1 na 1 a nebo nepřesná přihrávka.

V druhém poločase jsme snažili změnit vývoj utkání, ale stále stejné chyby v přihrávkách a nerozhodností ve střelbě byly překážkou. Vše vyvrcholilo špatným vystavením soupeře do ofsajdu a rázem byli dva domácí sami brankáře – 3:0. Náš tým oslabilo zbytečné vyloučení, přesto jsme nadále měli častěji míč na kopačkách. Což vedlo ke vstřelení naši branky z penalty.

I přes chybující výkon hlavního rozhodčího, byla naše porážka zasloužená.

Musíme věřit, že v domácím utkání v sobotu 5. 9. V 16:30 s Fryčovicemi podáme lepší výkon a body zůstanou doma.