Trenér starších žákú zhodnotil vystoupení svého týmu v Opavě

17.9.2023 Slavia Opava –  FC Ostrava-Jih 3:1 (0:0)

Sestava: Křižák David – Bittner, Děcký, Dvorník, Matiášek, Rácz, Soukup, Szewczyk, Tylšar, Křižák Denis, Masnica, Pastierovič, Šebesta, Šíkl, Šporn, Tvarůžka, Zbořil

V 6. kole jsme jeli do Opavy na hřiště Slávie. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, bohužel pro nás by výsledek poločasu 0:0. Běželi jsme 3x sami na brankáře a měli i střelu ze 7 metrů, avšak nic nevyužili. Domácí toho moc neměli a hrozili spíše s rohů. Druhá půle ještě ani nezačala a už jsme prohrávali. Útočník domácích si pohrál v pokutovém území s našimi obránci a zavěsil. Po obdržené brance jsme byli chvíli opaření. Za chvíli jsme měli přímý kop, který s velkým přispěním brankáře proměnil Dominik Matiášek. Uběhlo pár minut a domácí nám zase odskočili na rozdíl jedné branky, když na zadní tyči dorazili střelu do brány. Bohužel z této branky jsme se už nevzpamatovali a naopak ještě jednou inkasovali krásnou střelou z dálky.

Za druhý poločas jsme opět měli brejk, ale skončilo to jako v první půli. Prohra 3:1 nás mrzí, protože to byl soupeř, se kterým se dalo něco urvat. Za první poločas jsme si určitě nezasloužili prohrát, ale takový je fotbal. Pokud, ale budeme pokračovat tak jako poslední 2 zápasy, tak věřím, že se to brzo zlomí. Ještě bych chtěl poděkovat rodičům za podporu, ale co se mi nelíbí, je vysmívání se soupeři, když se mu něco nepovede. Za prvé: je to nesportovní a za druhé: podle výsledku jsme spíše my k smíchu, avšak neslyšel jsem, že by se nám někdo vysmíval.

Branka:  Matiášek
Hodnotil: tr. Mlčoch