18.9.2022 10:00 Krajská soutěž st. žáci sk. A 2022/2023

Report

18.9.2022 – 7. kolo – FC Dolní Benešov : FC Ostrava-Jih 1:7 (1:2)

Sestava: Maralík – Carbol, Kobylák, Mišán, Pavelka, Černík, Serafin, Ryška, Leikep, Zbořil, Dunka, Matiášek, Soukup, Rácz, Gajdůšek

Hodnocení:
Za chladného a větrného počasí jsme odehráli venkovní zápas s Dolním Benešovem. V první půli bylo utkání spíše o velké bojovnosti a také herní vyrovnanosti, kdy jsme se z mého pohledu přizpůsobili hře domácích, kteří spoléhali především na nákopy za obranu s tím, že se snad něco podaří dotlačit do brány. Na kopačkách jsme neměli potřebný klid a rychle jsme se zbavovali míče. Pár náznaků kombinační hry jsme sice ukázali, ale jinak to herně vypadalo z obou stran velmi podobně.  Co se týče gólů, tak skóre utkání otevřel v 8´ min Roman Dunka, který se prosmýkl z levé strany do vápna a po kličce na brankáře do prázdné brány zavěsil. Naše radost byla zřejmě tak veliká, že jsme však hned po rozehrávce domácích sníženou koncentrovaností hned inkasovali, byť se zdálo že náš brankář Karel Maralík šanci vychytá. Po vyrovnání začali domácí více dotírat, ale do slibných šancí se nedostávali. Pár velmi nebezpečných brejkových situací jsme měli naopak my,  škoda jen, že Kubovi Leikepovi se je nepodařilo úspěšně dotáhnout. Z jednoho našeho ryhlého brejku pak vzešel v pokutovém území faul na Jana Černíka, načež správně nařízenou penaltu s přehledem vyřešil Šimon Serafin 1:2. Tak skončil i poločas. Nevím co se dělo v kabině o poločase (asi si to ale umíte všichni představit), ale v druhé půli naši hráči hráli jako vyměnění. V soubojích naši kluci byli najednou výrazně lepší a začali konečně hrát také více s míčem po zemi. V prvních 5´min druhé půle jsme vstřelili dva rychlé góly, oba krásně vypracované po přihrávkách na naše neobsazené hráče. Domácí byli opařeni, obrana se jim úplně sesypala. Tohoto útlumu jsme pochopitelně využili i v dalším průběhu hry, kdy se nám podařilo vstřelit ještě další 3 branky po velmi povedených akcích, jenž si vysloužili také otevřený potlesk publika. Super kluci, takhle to má vypadat!!! Zaslouženě si tak odvážíme 3 body domů. Všem našim hráčům musíme poděkovat za předvededné výkony a zlepšenou hru, kromě našich stálých opor (kluci ví o koho jde) se mi v tomto zápase velmi líbily také výkony našich devítek. Konečně!!! Taky jsem rád, že se nám v utkání nikdo nezranil, protože PŘÍŠTĚ, PŘÍŠTĚ hostíme doma zatím asi nejsilnějšího soupeře – KRAVAŘE. Tímto jste všichni srdečně zváni na nedělní přímý boj o první místo v tabulce …

Branky: Dunka 2x, Serafin 2x (1 z p), Soukup, Leikep, vlastní
hodnotil: tr. Fatka