8.5.2024 11:15 Krajský přebor mladší žáci 2023/2024

Ostrava-Jih101Prohra
Hlučín303Výhra

Report

Ostrava-Jih — Hlučín 1:3 (1:3)

Ve středu 8. 5. 2024 nás čekal hodně těžký zápas na domácím hřišti s Hlučínem. Na našich hráčích šla vidět nervozita ze soupeře, který patří mezi ty nejlepší v soutěži. Od první minuty jsme hráli hodně zbrkle a spíše jsme se snažili odkopávat míče, což vedlo k prvnímu gólu už v páté minutě utkání. Soupeř nás pořád nutil k chybám a v sedmé minutě už to bylo 0:2. Po tomto góle jsme najednou chtěli hrát i my a díky výbornému napadání a pěkné sólové akci Adama Baláše jsme dokázali snížit na 1:2. Hráči hráli od této chvíle velmi odvážně, ale vyrovnat se nám nepovedlo. Bohužel fotbal je o chybách a po jedné z chyb nám soupeř dokázal vsítit branku na 1:3 chvíli před koncem prvního poločasu.
V šatně jsme se některým hráčům snažili vysvětlit, že opravdu bez aktivního napadání a větší odvaze to nepůjde.
Do druhého poločasu jsme nastoupili jako vyměnění. Najednou nás bylo plné hřiště a soupeře jsme nutili k chybám. Po jedné chybě soupeřové obrany a krásné průnikové přihrávce šel sám na bránu Adam Baláš, ale bohužel pro nás se nedokázal prosadit. Hra se odehrávala převážně uprostřed hřiště a soupeřové střely z dálky buď zlikvidoval dobře chytající Maty Štork anebo zastavila naše obrana. V druhém poločase už branka nepadla a soupeř z Hlučína vyhrál zaslouženě 1:3.

Všechny nominované hráče musím pochválit za aktivitu hlavně v druhém poločase. Hlavně musím pochválit Marka Melegu, který dokázal soupeřovým obráncům znepříjemňovat rozehrávku a současně i vypomoct naším obráncům.

Branka FCOJ: Baláš

Hodnotil: tr. Ondra Žůrek