Ostrava-Jih — Heřmanice

6.11.2022 FC Ostrava-Jih – FC Heřmanice 4:0 (1:0)

Sestava: Maralík (Palkovský 36´) – Carbol, Kobylák, Mišán, Fatka, Pavelka, Serafin, Ryška, Leikep, Zbořil, Mlčoch, Dunka, Musil, Černík, Matiášek

Hodnocení:
V posledním kole podzimní části nás čekal neoblíbený soupeř z Heřmanic. Zápas začal hned naším tlakem, ale bohužel jsme nedali gól ani z těch největších šancí. Naštěstí v 16´min procedil Roman Dunka míč skrz brankáře a vedli jsme 1:0. Hosté hrozili pouze z brejků, které si naši kluci v zadních řadách pohlídali. Hned na začátku druhé půle se po chybě brankáře opět prosadil Roman Dunka a bylo to 2:0. Potom se už kluci uklidnili a začali fotbalem bavit jak sebe, tak nás i diváky. Vrcholem zápasu byl třetí gól, kdy si sedm hráčů vyměnilo míč z prvního dotyku a Adam Pavelka zasunul míč do sítě na 3:0. Tohle byla asi nejkrásnější akce celého podzimu. Pak si ještě zaběhl za obranu Jan Ryška a takovými polo nůžkami uzavřel skóre na 4:0. Kluky bychom chtěli pochválit za předvedenou hru v druhém poločasu a za výsledky celé podzimní části. A samozřejmě děkujeme rodičům a všem fanouškům za podporu našich borců a věříme, že bude stejně skvělá jako doposud.

6.11.2022 – FC Ostrava-Jih „B“ – Lokomotiva Ostrava

Sestava: Palkovský – Rácz, Kobylák, Mišán, Bittner, Černík, Dunka, Matiášek, Musil, Soukup, Vevjorka

Kdo přišel, nelitoval. Soupeř budil sice určité obavy, ale ty se dnes naštěstí nepotvrdily. Navíc byl tým Lokomotivy opět pod super dozorem zástupců městského fotbalového svazu. Naši hráči, dnes mimořádně „vytuněni“ o dva základní pilíře A-týmu, předvedli velmi dobrý poctivý výkon, kdy konečně zrychlili přihrávky mezi sebou, což dost možná otrávilo i soupeře, který tak po 10 min zápasu téměř přestal běhat. Naši hráči postupně začali také nadělovat a skóre tak začalo spravedlivě pozvolna narůstat. Nebylo žádných pochyb o tom, kdo že je na hřišti pánem. Hosté nejenže fyzicky odpadli, ale spíše než hře se začali věnovat srandičkám, což z jejich strany vedlo až k znevážení fotbalu. Jsem rád, že naši kluci hráli fotbal až do konce a že je nerozhodili některé předváděné komediální výjevy. Zaslouženou odměnou jim pak byly připravené steaky …

Den: sobota 5. 11. 2022, 14:00 hodin

Sestava: Dička – Němec, Leščák, Machala, Belina – Korbačka, Gaži, Gregor, Chrastina – Ondrášik, Šlosar.
Střídání:

• 46. min. Belina – Stojan
  • 61. min. Chrastina – Janošec
  • 79. min. Korbačka – Chalupecký
  • 79. min. Ondrášik – Hampel
  • 89. min. Machala – Konečný

Branky: 51. Šlosar, 65. Ondrášik
ŽK: 39. min. Němec, 68. min. Stojan

Stručný komentář:
Po, výsledkově, nepovedeném utkání v Hati, jsme přivítali na našem hřišti v závěrečném, podzimním utkání hráče Velké Polomi. Hráči v prvním poločase splnili pokyny z předzápasové přípravy, byli běhavější, důraznější a fotbalovější, než soupeř. Většinu utkání jsme měli herně pod kontrolou, soupeř hrozil jen z ojedinělých protiútoků. My jsme z herní převahy dokázali několikrát zahrozit, ale soupeřův brankář byl proti. Proto jsme se branky v první části utkání nedočkali.

V poločasové pauze, kdy jsme, ze zdravotních důvodů, museli střídat, byli hráči pochváleni za první poločas a byli nabádáni, aby soupeři nedali možnost vstřelit branku. Bohužel, poněkolikáté v této sezóně, jsme vyrobili, svým nedůrazem a nepozorností, velkou chybu, kterou soupeř potrestal vedoucí brankou. Po ní jsme se nepoložili a po vyvezení míče z našeho předbrankového prostoru, po krásném, dlouhém a hlavně přesném centru Radka Stojana se dostal za obranou soupeře k míči Marek Šlosar a nedal gólmanovi soupeře šanci a vyrovnal stav utkání. Následně jsme převzali utkání do svých rukou a po rychlé akci a velmi pěkné střele Mirka Janošce, stál Jakub Ondrášik na správném místě a dorazil, brankářem vyražený míč, do soupeřovy sítě a upravil tak stav utkání, na konečných 2:1, pro naše barvy.
Hráče chválím za přístup k utkání, bojovnost a nasazení a celkově za předvedený výkon. Kdybychom takový předvedli k některých nezvládnutých utkání … Kéž bychom na jaře předváděli podobné výkony.

Ostrava-Jih — SK Polanka

23. října 2022  – FC Ostrava-Jih – Polanka n. Odrou 7:2 (1:0)

Sestava: Palkovský (36´ Maralík) – Carbol, Kobylák, Mišán, Fatka, Pavelka, Serafin, Ryška, Musil, Zbořil, Dunka, Matiášek, Vevjorka, Černík, Soukup
Hodnocení:

V předposledním domácím zápase nás čekala Polanka, kterou jsme naposledy v srpnu porazili v přípravě vysoko 6:0 na jejím hřišti. Nevím, jestli jsme si mysleli, že to půjde hladce, ale 1. poločas byl z naší strany velmi slabý ba přímo katastrofální. Soupeř nás v záloze přehrával /na podzim skoro nevídaná věc/ a útočnými výpady nám dělal obrovské problémy. Naštěstí jsme jejich tlak a zahrávané rohy přežili v první půli bez úhony, i díky fantastickým slepeným zákrokům Jáchyma Palkovského, a sami jsme hned z první naší šance udeřili Adamem Pavelkou. Více k vidění toho z naší strany ale nebylo a fanoušci jen nevěřícně mohli koukat, cože se to vlastně děje … Do druhé půle jsme pak vletěli jako uragán a po zdařilých napadáních soupeřových rozehrávek jsme během 7 minut odskočili na průběžné vedení 4:0, když se 3x trefil Dominik Musil, kdy dvakrát upláchl obraně a zakončoval na zadní tyč a jednou brankáře překonal střelou pod víko z velmi slušné vzdálenosti. Hru jsme začali více ovládat, ale ve středu naší zálohy to pořád nebylo ono …., tam byla Polanka po celý zápas lepší. Jejich úsilí bylo zavrženo i snižujícím gólem z rohu, kdy se Viktorovi Mišánovi při pádu v malém vápně doslova přilepil míč na nohu, který soupeř nekompromisně dorazil do sítě, 4:1. Polanka rázem ožila a chtěla výsledek ještě zvrátit. Byli jsme to většinou už ale my, kdo držel míč a hrozil brejkovými náběhy, zejména Adamem Pavelkou a Dominikem Musilem. Tím, že se hrála vcelku oboustranná partie až do konce, tak jsme viděli ještě 3 naše góly a jeden gól hostů. Za zlepšenou hru a efektivní koncovku v druhé půli zůstaly po právu 3 body doma!!! Doufám, že se kluci ale přesvědčili, že postavení v tabulce nic neznamená a že důležité skutečně je, co se děje na hřišti. Tak jak se mi nelíbil náš výkon v 1. poločase, tak musím zároveň ocenit výkon Polanky, která po celou dobu předváděla velmi sympatický kombinační fotbal. Z našich hráčů si zaslouží pochvalu Adam Pavelka a střelecký Dominik Musil.

Branky: Musil 4, Pavelka, Ryška, Serafin