7.4.2024 12:30 Krajský přebor mladší žáci 2023/2024

Ostrava-Jih213Prohra
Bruntál224Výhra

Report

Ostrava-Jih — MFK Bruntál 3:4 (2:2)

Velmi těžký zápas nás čekal s týmem Bruntálu. Už před zápasem jsme se hráče snažili vyburcovat k co nejlepšímu výkonu a myslím si, že se to povedlo. Snažili jsme se hráče soupeře dostupovat v každé situaci a to se nám dařilo. Bohužel v cca 6 minutě utkání nás poprvé soupeř dokázal přehrát a po nešťastné teči jednoho z naších hráči otevřel skóre utkání. Naštěstí pro nás to na našem výkonu nic nezměnilo. Hned v 8 minutě se nám naskytla možnost přímého kopu, kterého se ujal Michal Tvarůžka a velmi pěknou střelou donutil brankáře k zákroku, ale naštěstí pro nás stal na správném místě Max Lipták a dokázal brankáře prostřelit. O pět minut později jsme na soupeře vyvinuly velký tlak a po několika nešťastných tečí se míč odrazil k Filipu Götzovi a ten dokázal trefit odkrytou bránu. Zápas byl v této chvíli v naší režii a kluci předváděli hru, která se musela líbit. Vytvářeli jsme si další šance, ale bohužel se nám zvýšit nepodařilo. Naopak po velké chybě uprostřed hřiště a rychlé přihrávce za naší obranu, hráč soupeře dokázal překonat skvěle chytajícího Vojtu Trnavského.

Poločas 2:2

Kluci do druhého poločasu naskočili aktivně a znovu hráli aktivně. Kolem 34 minuty jsme se dostali do velké brankové příležitosti, ale brankáře se nám nepodařilo prostřelit a z rychlého protiútoku jsme bohužel dostali gól na 2:3. V tu chvíli jsme byli celkem rozhození a soupeř nás poprvé v zápase dokázal na delší dobu přehrávat. Ve 44 minutě po chybě v obraně, jsme prohrávali po teči už 2:4.

V tuto chvíli kluci opět začali vyrovnávat hru soupeře a nutili jsme je k chybám a k nesmyslným faulům. Po jednom takovém faulu před bránou soupeře jsem dostali možnost zahrát přímý kop. Toho se ujal Patrik Dluhoš a to fantasticky. Tvrdou přesnou střelou do šibenice nedal brankáři soupeře vůbec možnost zareagovat a snížil na 3:4. Moc jsme chtěli vyrovnat a šance k tomu byly, hlavně v poslední minutě zápasu. Bohužel se nepovedlo a prohráli jsme 3:4.

Hodnotil: tr. Ondra Žurek