29.10.2023 12:30 Krajský přebor mladší žáci 2023/2024

Ostrava-Jih527Výhra
MFK Vítkovice123Prohra

Report

FC OSTRAVA JIH – MFK VÍTKOVICE 7:3 (5:1)

Poslední zápas jsme odehráli doma proti klukům z Vítkovic. První poločas jsme zvládli celkem slušně. Kluci se snažili aktivně napadat soupeře a to se nám první poločas celkem dařilo. Už ve druhé minutě se k míči dostal Matyas Štork a dokázal prostřelit brankáře soupeře. Po další pěkné akci jsme měli možnost zahrávat rohový kop. Míč si vzal Michal Tvarůžka a na zadní tyči našel dobře postaveného Maxe Liptáka, 2:0. Pořád jsme se snažili vytvářet tlak na soupeře a celkem se ním to dařilo. V 10 minutě po chybě brankáře soupeře, se k míči dostal nejrychleji Šimon Novák a zvýšil do prázdné brány už na 3:0. Bohužel pro nás, prakticky ihned po rozehrávce, soupeř dokázal snížit na 3:1. V tuto chvíli se hra celkem vyrovnala a my jsme měli problém hrát to, co od kluku chceme. Kluky jsme se snažili uklidnit a podpořit a povedlo se. V 19 minutě se k míči dostal opět Matyas Štork a zvýšil na 4:1. Za 2 minuty si odražený míč vzal Ondra Hudeček a se štěstím dokázal prostřelit brankáře, 5:1. Do konce prvního poločasu se už více nestalo.

V druhém poločase jsme věděli, že soupeř bude chtít hrát aktivněji a my na to bohužel nebyli schopní zareagovat. Ve 33 minutě se soupeř dokázal prosadit z rohového kopu a snížil na 5:2.

Od první minuty druhého poločasu jsme hráli úplně špatně a nebyli jsme schopní si dát jedinou přihrávku a tvořit hru. Každý balon nám odskakoval a jen jsme dokázali odkopávat míče. Na další branku jsme čekali až do 55 minuty, kdy se po pěkné přihrávce dostal k míči Andrej Bílý a i když podklouznul, tak dokázal umístit míč k tyči a zvýšil na 6:2. Tato branka nám hodně pomohla a hned v 57 minutě Matyas Štork pěknou střelou k tyči zvýšil na 7:3 a mohl slavit hattrick. Soupeř v 59 minutě dokázal už jen snížit do prázdné brány na 7:3. Tímto výsledkem i zápas skončil a my mohli slavit třetí vítězství po sobě.

Za první poločas musím všechny hráče pochválit. Za druhý poločas už tak spokojení nejsme. Úplně se nám vytratila ze hry aktivita a u všeho jsme byli pomalejší než soupeř.

Branky FCOJ: Štork 3x, Lipták, Novák, Hudeček, Bílý