7.4.2023 10:00 MěS starší žáci (6+1) 2022/2023

Report

7.4.2023 Polanka „B“ – FC Ostrava-Jih „B“ 2:7 (1:2)

Sestava: Maralík – Černík, Matiášek, Rácz, Zbořil, Bittner, Musil, Palkovský, Fatka

Report:

Za velmi nevlídného zimního počasí jsme v úvodu jarní části vyrazili do Polanky, kde se nám v poslední době daří. Ne jinak tomu bylo i nyní. Úvod zápasu byl sice v režii domácích, kteří předváděli lepší pohyb a napadání. Postupně jsme se však s touto hrou vyrovnali a naopak sami začali přecházet do útočných akcí. Byli to však domácí, kterým se povedl rychlý náběh přes střed hřiště a jako první otevřeli skóre. Naši jižané se ale nesesypali, naopak tímto okamžikem jakoby převzali po zbytek první půle větší iniciativu, začali jsme mnohem lépe kombinovat a více hrozit v koncovce, kde jsme domácímu brankáři připravili i pár těžkých chvilek. Dvě z nich pak z levého křídla proměnili individuálně Jáchym Palkovský a Dominik Musil a do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Také v druhé půli jsme byli fotbalovějším týmem, který jednak dobře bránil a v kombinacích soupeře přehrával. Postupně jsme Polance odskočili i gólově, kdy při chuti byl zejména Dominik Musil, ke kterému se přidali Jan Černík a Filip Zbořil. Co musíme určitě zlepšit je rychlost rozehry a přesnost přihrávek, kdy jsme zbytečně přicházeli o míče. V útoku nám ale za to vyšlo téměř vše na co jsme šáhli, škoda jen některých brejkových šancí. Celková výhra 2:7 je zasloužená, za výkon musíme kluky pochválit.

Branky: Palkovský, Musil 3, Černík 2, Zbořil
Hodnotil: tr. Fatka