Zhodnocení výkonu st. žáků v Hlučíně

FC Hlučín – FC Ostrava-Jih – 12:0 (4:0)

Sestava: Křižák David – Rataj, Matiášek, Bittner, Masnica, Szewczyk, Šikl, Soukup, Šebesta, Zbořil, Tylšar, Tvarůžka, Děcký, Dvorník, Křižák Denis

Bez dosavadního bodového zisku jsme zajížděli k lídrovi soutěže, který před tímto utkáním měl průměr 11 gólů na zápas. V prvním poločase naši kluci velmi dobře bránili a domácí hráče moc do vyložených šancí nepouštěli. Přestože jsme dopředu toho moc nepředvedli, i tak byla vidět naše zlepšená hra, když jsme si v některých momentech dokázali kombinačně poradit s vysokým napadáním soupeře či v přechodu na útočnou polovinu. Zlepšení bylo vidět také u dostupování soupeřových hráčů a ve čtení hry samotné. V naší současné pozici tak lze poločasový výsledek 4:0 považovat za úspěch.

V druhé půli pak domácí značně přidali a i vlivem našich nucených střídání se obraz hry změnil. Na hřišti už kombinovalo jenom jedno mužstvo a my jsme většinou běhali bez míče. Soustavný tlak na naší bránu pak vyústil v dalších 8 domácích branek. I přes celkovou prohru 12:0, kdy jsme se před zápasem obávali daleko většího přídělu, musíme být za předvedenou hru v prvním poločase spokojeni. Pokud to tak půjde dále, tak pořád máme o co na jaře hrát (a určitě nejsme bez šance), neboť „sousedé“ v naší tabulce nejsou bodově až tak daleko.

Hodnotil: tr. Fatka