muži Staříč

Hodnocení utkání

Staříč – FC Ostrava-Jih 0:2 (0:2)

16. 8. 2014 – sobota – 17:00

Branky : Pavlát, J. Kroupa(p.k.)

Sestava : Vaňo – Pavlát, Konečný, Miškařík, Vedlich – Ščigel, J. Kroupa, Libosvarský, Čajka-Petrovský, Korbačka.

Náhradnicí: Gelnar, P. Kroupa, Žíla, Kula, Zima, Klobása.

Střídání: 30´ Gelnar za Korbačku,60´ Kula za Pavláta,70´ P. Kroupa za Petrovského,75´ Žíla, Zima za Čajka, Ščigel.

V deštivém počasí vyjeli naši muži ne na výlet, ale hrát fotbal a urvat první body letošního ročníku 1. B třídy!!! Do poslední chvíle se nevědělo, jestli se bude hrát na hlavním hřišti (velice podmočeném), nebo na vedlejším (velmi malém)!!! Rozhodčí ač se nebyl podívat na hlavní hřiště, tak pod nátlakem ukázal na hřiště vedlejší!!! Domácí snad nechtěli nastoupit vůbec, v zápise figurovalo jen 12hráčů!!!

Od prvních minut na velice podmáčeném terénu bylo vidět, kdo dnes bude bušit na buben! Naši muži po úvodních minutách, ačli jezdit pilu a byly z toho gólové šance, Petrovský těsně minul pravou tyč. Potom se osmělili domácí, ale jestli je brát jako šanci rohový kop, kdy nezakončíš??? To snad byla jediná možnost domácích v první půli. To naši chlapi pomalu rozjížděli motor! Místní bulletin psal o našem nejlepším střelci Ričim Schülerovi a asi i domácí ho hledali na hřišti, jen opomněli že Riči je v trestu za červenou kartu v posledním kole minulé sezóny a nějak zapomněli, že i ostatní dávají góly!!! Z rohového kopu, který zahrával Ščigel přesně našel hlavu Pavláta, který otevřel nejen skóre, ale i první vítězství v letošní sezóně, 0:1! Od té doby bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to tým FC OSTRAVA-JIH, šancí bylo dostatek, Gelnar měl čistou gólovou, určitě i Čajka mohl skórovat, nakonec musela o další vstřelené brance rozhodnout píšťalka rozhodčího, kdy musel písknout za faul na Ščigela jasnou penaltu, Jirka Kroupa jasně proměnil, 0:2!

V druhé půli domácí trošičku přidali, ale ne herně ale spíše v tvrdosti což naši muži ustáli a nebýt pomezního rozhodčího, který zvedal praporek nezvykle často, a okatě nahoru by bylo skóre určitě větší v náš prospěch.

Zdroj facebook FC Ostrava-Jih, profesionální tým

 

První podzimní mistrovské utkání na hřišti Staříče jsme odehráli pro nepřízeň počasí na vedlejším hřišti, které mělo minimální rozměry.Tomu odpovídal i průběh hry-časté osobní souboje a nepřesné dlouhé nakopávané míče.I přesto jsme byli od začátku zápasu jasně lepším mužstvem a soupeře jsme nepustili do žádné vážné akce.V útočné fázi se začal prosazovat zejména Petrovský, ale až ve 30. minutě po rohovém kopu Ščigela jsme se ujali vedení po hlavičce Pavláta.Do poločasu přidal gólovou pojistku z penalty J. Kroupa po faulu na Ščigela.I v druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, ale uklidňující gól jsme i přes řadu šancí nevstřelili.Mohli však dostat šanci i zbylí hráči našeho kádru.V tomto zápase jme, odvedli především zodpovědný a ukázněný výkon.Samozřejmě 3 body z hřiště soupeře jsou výborným startem do soutěže, ale teprve následující utkání nám ukážou, na co máme.

Tr. Baculiak

[flagallery gid=3]