FC Ostrava-Jih – FK Darkovice 2:1 (1:1) – 23. 8. 2014 – sobota – 17:00

Sestava : Vaňo – Miškařík, Konečný, Vedlich – Čajka, J. Kroupa ,Libosvarský, Korbačka – Ščigel, Čakajda – Petrovský.

Střídání: 46´ Zdeněk za Korbačku,68´ Gelnar za Čakajdu,88´ Žíla za Petrovského.

Nenastoupili : Zíma, Sklenák, Klobása

HOŠI DĚKUJEM,HOŠI DĚKUJEM!!!!

Tento pokřik zněl po závěrečném hvizdu hlavního arbitra Klečka od našich fanoušků, kteří opět hnali naše chlapy kupředu ke třem bodům!!! Sice najdou se i kritici, kteří přijdou a zrovna moc nepomůžou svými výroky směrem k našim hráčům, ale i takoví patří na fotbal a třeba jednou změní názor a nebudou některým hráčům nadávat a zbytečně je hecovat!!!

Od úvodního hvizdu bylo vidět, že se dnes nebude hrát v rukavičkách! Což zrovna našemu týmu nesvědčí, ale v zápasech proti Darkovicím už to snad jiné nebude. Již zmíněná statistika o tom, že domácí v těch to zápasech neprohrávají, byla naplněna, ale určitě to nebylo jednoduché. Soupeř zde nepřijel se jen tak vzdát, vzájemné souboje těch to týmů bývají velice pikantní, jen škoda Pana rozhodčího Klečky, který občas nezvládl situace, omluvou je jeho mladý věk.

Hosté hrozili hlavně ze standartních situací, ze kterých těžili veškeré své brankové situace, jen díky našim obráncům a hlavně opět velmi dobře chytajícímu Radku Vaňovi jsme odolali a neinkasovali!!! Tak jak se patří, při domácích utkáních jsme hráli na tři útočníky, **když chceš vyhrát, musíš do toho dát vše**(trenér M. Baculiak). Vyplatilo se ve 30min,kdy po ose Ščigel, Čakajda, Petrovský skóroval, 1:0!

Byla to snad jediná pořádná fotbalová akce do té doby a skončila brankou!

Hosty gól nezlomil, ba naopak!!! Takřka zavřeli Jižany do jejich vlastní šestnáctky a bušili jednou standartkou za druhou! Přišel roh ve 41min a snad jen zkrat jednoho z nejlepších hráčů zápasu Michala Konečného, kdy nesmyslně zahrál rukou a sudí Klečka jednoznačně ukázal na puntík označující pokutový kop, 1:1!

Do konce poločasu se téměř nic na hřišti nedělo, poločas 1:1.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté a opět hrozili ze st. situací, s tím se naši muži velmi těžko vypořádávali, snad do 70min bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to Darkovice!!! Už do druhé půle naskočil Petr Zdeněk a v 68min Gelnar, hlavně díky nim se zvedla naše hra, díky agresivitě a napadání Gelnara se do dvou šancí dostal Petrovský, neproměnil, sám Gelnar měl 2 tutovky, Zdeněk krásnou střelou šajtlí nechal vyniknout golmana hostů, od 70min bylo na hřišti jiný lídr a to **JIŽANÉ**!!! To co soupeřovi se nedařilo prosadit v celém zápase, tak naši muži využili v pravý moment!!! V 86min po centru Ščigela měl dostatek času a prostoru rozhodnout zápas **SVÁTEČNÍ STŘELEC** Tomáš Libosvarský,2:1!!!

Hosté se ještě něco snažili s výsledkem udělat, ale marně!!!

M.Baculjak(trenér) : velice důležité vítězství, bylo jasné, že tohle není soupeř jako Stařič, ale naopak chtěli, tak jako my vyhrát! Moc dnes nebylo vidět fotbalovosti, ale i takový fotbal bývá. Darkovice pasuju jako favority na TOP3,proto je vítězství ještě cennější!

O. Pavlát (ast. trenéra) : byl to pro mě **DEBIT** na lavičce, můžu říct, že na hřišti se cítím klidnější, občas mi cukalo v nohách, ale díky zdravotnímu stavu nastupovat nemůžu. I tak jsem rád, že mi Milan (hl. trenér) dává prostor a můžu s kulkami pracovat, vítězství je velmi důležité a to hlavně, že je v kádru 25hráčů!!! Což není v téhle soutěži až tak k vidění, už příští kolo dostanou šanci jiní! Jsem rád, že jsme se s Milanem v tomhle shodli a hlavně chceme, aby hráli všichni, jasně jsou hráči, bez kterých se tým tzv. neobejde, ale právě proto díky nabitému kádru mužem dát šanci jiným co mají svou kvalitu.

Facebook FC Ostrava-Jih muži

Domácí utkání nebylo vůbec jednoduché. První poločas zápasu přinesl spíš boj, než pohledný fotbal. Soupeř s vysokými zadáky zachycoval všechny naše pokusy o dlouhé přihrávky a naše kombinace vázla. Darkovice hrozily po naší levé stráně rychlým Petrovem a především dobře zahrávanými standardkami. Po jedné z nich dvakrát po sobě zachránil R. Vaňo. Do vedení jsme se dostali ale my, kdy po krásné přihrávce Čakajdy skóroval j. Petrovský. Netrvalo však dlouho a soupeř vyrovnal z penalty po smolném zákroku rukou Konečného.

Druh poločas přinesl daleko pohlednější a zajímavější fotbal. Přispěli k tomu zejména střídající hráči – P. Zdeněk aj. Gelnar, kteří svými výkony zvedli kvalitu naši hry. V posledních 15 minutách jsme si vytvořili řadu šanci, ale až 5 minut před koncem se nám po rohovém kopu Ščigela podařilo skórovat Libosvarským. Závěrečný tlak soupeře jsme obětavě přežili a tak vítězství a tři body zůstaly zaslouženě doma.

Pochvalu za přístup v zápase zaslouží všichni hráči.