Den: 15. 10. 2023

Ostrava-Jih — Staříč

14.10.2023 FC Ostrava-Jih – FK Staříč 1:3 (0:2)

Sestava : Křižák David – Rataj, Matiášek, Křižák Denis, Rácz, Szewczyk, Šíkl, Masnica, Bittner, Zbořil, Tylšar, Šporn, Dvorník, Pastierovič, Děcký, Šebesta

Přestože měl soupeř opět nad našimi hráči výškovou převahu, na hřišti až zas takovou převahu neměl. Se soupeřem ze spodní části tabulky jsme sehráli naprosto vyrovnanou partii. Hráči na velmi těžkém a mokrém terénu bojovali a soupeři nedali nic zadarmo, proto také v utkání padlo celkem po dvou ŽK na každé straně. Za snahu a bojovnost patří našim borcům DÍK. Takhle je třeba přistupovat ve všech utkáních!!! Co o osudu utkání rozhodlo? Větší zkušenosti hostujících hráčů a naše individuální chyby, kterých soupeř dokázal efektivně využít. Také nám zatím chybí větší kvalita v útočné fázi, kde se nedostáváme tolik do střeleckých zakončení. I když jsme tento zápas prohráli 1:3, kdy za náš klub poprvé skóroval nováček Jan Szewcyk, tak všichni věříme, že naše hra půjde nahoru. Jakým to bude ale tempem bude záležet jenom na hráčích. Nebo se pletu? Uvidíme v neděli ve Vřesině, čímž Vás tímto všechny zvu k podpoře v tomto veledůležitém mači. Závěrem bych ještě poděkoval také našim dorostencům, kteří během utkání se Staříčem vytvořili velmi slušnou fanouškovskou kulisu a rodičům, kteří přišli klukům fandit.

Branka FCOJ : Szewczyk
Hodnotil: tr. Fatka

1 - 3
Celkový čas

Ostrava-Jih — Staříč

15. 10. 2023 FCOJ – STAŘÍČ 6:1 (1:1)

Další domácí zápas nás čekal s týmem FK Staříč. Od prvních minut to byl z naší strany velmi nervózní výkon. Nedařila se nám kombinace, střelba a i v soubojích jsme byli horší. Zlepšovat se to začalo až v polovině prvního poločasu. V 18 minutě se k míči dostal Andrej Bílý a se štěstím dostal míč za záda brankáře, 1:0. Po tomto gólu jsme úplně přestali hrát. Ve 25 minutě soupeř vyrovnal po naší hlouposti a špatné komunikaci v obraně na 1:1. Poločas.

V šatně jsme si museli vysvětlit věci, co se nám vůbec nelíbí a jak je zlepšit. Do druhého poločasu kluci nastoupili jako vyměnění a hned to šlo vidět. Soupeře jsme k ničemu nepustili a naopak jsme je nutili k chybám. Po velkém tlaku jsme měli šanci zahrávat rohový kop. Michal Tvarůžka si míč postavil a poslal ho na zadní tyč, kde hlídkoval Max Lipták a dorazil míč do prázdné brány, 2:1. Ve 39 minutě opět po akci Maxe Liptáka jsme měli možnost zahrávat pokutový kop. Michal Tvarůžka si postavil míč a nechytatelnou střelou k pravé tyči, nedal brankáři soupeře šanci, 3:1. Soupeř od této chvíle nevěděl, co má dělat a my toho využívali. Začali jsme hrát s míčem po zemi a byl vidět větší pohyb, než v prvním poločase. Ve 49. minutě se po pěkné přihrávce Patrika Dluhoše dostal k míči opět Michal Tvarůžka a dělovkou pod břevno navýšil na 4:1. Po chvilce v 53 minutě se po krásné individuální akci ke střelbě dostal Robin Holub a zvýšil na 5:1. Hned v 54 minutě se po chybě obránců soupeře před bránou soupeře nejlépe zorientoval Kuba Přikryl a zvýšil na 6:1. Tímto výsledkem i zápas skončil. Jediná černá kaňka na druhém poločase je zranění hráče Patrika Dostála, kdy po odehrání míče hlavou dostal nohou soupeře přímo do obličeje.

Druhý poločas jsme hráli velmi dobře, ale je třeba hrát zápas od první minuty.

hodnotil: tr. Žůrek

6 - 1
Celkový čas