15.10.2023 12:30 Krajský přebor mladší žáci 2023/2024

Ostrava-Jih156Výhra
Staříč101Prohra

Report

15. 10. 2023 FCOJ – STAŘÍČ 6:1 (1:1)

Další domácí zápas nás čekal s týmem FK Staříč. Od prvních minut to byl z naší strany velmi nervózní výkon. Nedařila se nám kombinace, střelba a i v soubojích jsme byli horší. Zlepšovat se to začalo až v polovině prvního poločasu. V 18 minutě se k míči dostal Andrej Bílý a se štěstím dostal míč za záda brankáře, 1:0. Po tomto gólu jsme úplně přestali hrát. Ve 25 minutě soupeř vyrovnal po naší hlouposti a špatné komunikaci v obraně na 1:1. Poločas.

V šatně jsme si museli vysvětlit věci, co se nám vůbec nelíbí a jak je zlepšit. Do druhého poločasu kluci nastoupili jako vyměnění a hned to šlo vidět. Soupeře jsme k ničemu nepustili a naopak jsme je nutili k chybám. Po velkém tlaku jsme měli šanci zahrávat rohový kop. Michal Tvarůžka si míč postavil a poslal ho na zadní tyč, kde hlídkoval Max Lipták a dorazil míč do prázdné brány, 2:1. Ve 39 minutě opět po akci Maxe Liptáka jsme měli možnost zahrávat pokutový kop. Michal Tvarůžka si postavil míč a nechytatelnou střelou k pravé tyči, nedal brankáři soupeře šanci, 3:1. Soupeř od této chvíle nevěděl, co má dělat a my toho využívali. Začali jsme hrát s míčem po zemi a byl vidět větší pohyb, než v prvním poločase. Ve 49. minutě se po pěkné přihrávce Patrika Dluhoše dostal k míči opět Michal Tvarůžka a dělovkou pod břevno navýšil na 4:1. Po chvilce v 53 minutě se po krásné individuální akci ke střelbě dostal Robin Holub a zvýšil na 5:1. Hned v 54 minutě se po chybě obránců soupeře před bránou soupeře nejlépe zorientoval Kuba Přikryl a zvýšil na 6:1. Tímto výsledkem i zápas skončil. Jediná černá kaňka na druhém poločase je zranění hráče Patrika Dostála, kdy po odehrání míče hlavou dostal nohou soupeře přímo do obličeje.

Druhý poločas jsme hráli velmi dobře, ale je třeba hrát zápas od první minuty.

hodnotil: tr. Žůrek