5. muži FC Ostrava-Jih – TJ Velká Polom 3:3

Mistrovské utkání mužů – 25. 4. 2015 – sobota 16:00

FC Ostrava-Jih – TJ Velká Polom  3:3 (0:1)

Sestava:

Stach – Mecner, Konečný, Libosvarský, Čajka – Ščigel, Gelnar, Handzlík (80´ Kroupa P.), Ochvát(46´ Žila) – Petrovský, Schüler (70´ Korbačka)

Na střídání:

Klobása, Vedlich, Žila, Korbačka, Kroupa P.

Branky:

Schüler, Gelnar, Petrovský

ŽK:

Schüler

Na tři body jsme nedosáhli.

Domácí nastoupili s odhodláním poprvé vyhrát v jarní sezóně. Trenér domácích provedl změny v sestavě a v rozestavení týmu. I přes dobrý a bojovný výkon jsme tři body nezískali.

Hosté svou přímočarostí a rychlým přechodem do útoků dělali problémy naši obraně. První gól utkání vstřelili po zaváhání naších obránců, když  zanechali za sebou dva útočníky hostů. Pro které nebyl problém vstřelit vedoucí branku na 1:0. Domácí se tlačili dopředu, ale do konce poločasu se k vyrovnání nedostali.

Druhý poločas přinesl dramatické brankové hody. Nejdříve domácí vyrovnali z pokutového kopu Schülerem. I když domácí stupňovali tlak na soupeřovu branku, šli hosté z pokutového kopu do vedení 2:1. Naše hráče to nezlomilo a dále houževnatě bojovali o změnu skóre. Po výborné kombinační akci stál na konci Gelnar a vyrovnal na 2:2. Za několik málo minut šli domácí poprvé do vedení. Když po perfektní uličce si na hranicí pokutového území převzal míč Petrovský a rázem bylo 3:2. Hosté se však nevzdávali a nakonec vyrovnali na 3:3.

Utkání svou dramatičností a bohatou úrodou branek se líbilo všem přítomným divákům. Výsledek nakonec odpovídal průběhu utkání. Domácí sice byli zklamání, že nevyhráli, ale za svůj výkon se nemuseli stydět oproti předchozím domácím utkáním.

Nejlepší hráči: Gelnar za domácí a Sztefek P. za hosty.

Tajemník FC Ostrava-Jih –  L. Pavlát

www.fotbalunas.cz

 FC Ostrava-Jih – TJ Velká Polom 3:3 (0:1)

 R. Schüler , 67. J. Gelnar , 70. J. Petrovský – 22. M. Mučka , 63. J. Daněk , 78. J. Vyhlídal

FC Ostrava-Jih: J. StachM. Čajka , M. Konečný , T. Libosvárský , M. MecnerD. Ščigel , D. Handzlík (80. P. Kroupa) , J. Gelnar , M. Ochvat (46. J. Žila) , R. Schüler (70. T. Korbačka) – J. Petrovský

FC Velká Polom: L. KozelskýR. Popek , J. Daněk , R. Šmída , J. TrojekJ. Sztefek , J. Vyhlídal , M. Mučka , J. Chudoba (65. M. Ludvík) – P. Sztefek , P. Šmída

Hráči zápasu: M. Mecner , J. GelnarP. Sztefek , J. Vyhlídal .

Místo: Ostrava.

Ostrava-Jih nevyhrála ani další zápas.

I přes zlepšený výkon se domácím nepodařilo vyhrát. Velká Polom mohla zápas rozhodnout v prvním poločase, ale své šance neproměnila. Nakonec v závěru musela dotahovat ještě vedení domácího týmu.

Domácí nastoupili s odhodláním poprvé vyhrát v jarní sezóně. Trenér domácích provedl změny v sestavě a v rozestavení týmu. Hosté svou přímočarostí a rychlým přechodem do útoků dělali domácím problémy. První gól utkání vstřelili hosté. Ve 22. minutě se po hezké akci trefil střelou z šestnáctky Mučka – 0:1. K tomuto nutno dodat, že další dobré šance měli Petr Šmída, Pave Sztefek, Jakub Sztefek a Jan Daněk, který z trestného kopu trefil tyč domácí branky. Domácí se rovněž snažili tlačit dopředu, ale do konce poločasu se k vyrovnání nedostali a nevypracovali si žádnou výraznou šanci.

Druhý poločas přinesl dramatické brankové hody. Nejdříve domácí vyrovnali v 55. minutě z pokutového kopu Schülerem. I když domácí stupňovali tlak na soupeřovu branku, šli hosté do vedení 2:1, to když Daněk rovněž proměnil pokutový kop. Domácí hráče to nezlomilo a dále houževnatě bojovali o změnu skóre. Po výborné kombinační akci v 67. minutě stál na konci Gelnar a vyrovnal na 2:2. Za několik málo minut šli domácí poprvé do vedení. Když po perfektní uličce si na hranicí pokutového území převzal míč Petrovský a rázem bylo 3:2. Hosté se však nevzdávali a Vyhlídalem v 78. minutě vyrovnali na konečných 3:3.

Ohlasy k zápasu

Ladislav Pavlát (Ostrava-Jih): Remíza je spravedlivá. Naše mužstvo předvedlo oproti předchozím zápasům zlepšený výkon, ale na výhru to ani tentokrát nestačilo. Josef Bartoš (Velká Polom): V prvním poločase jsme mohli vést 3:0. Bohužel jsme nedali šance. Poté se hra vyrovnala a remíza je nakonec asi zasloužená, i když mám pocit, že jsme zde mohli vyhrát.

Autor: Rostislav Švec

[flagallery gid=84]