Hodnocení utkání: FK Bohuslavice – FC Ostrava-Jih 4:1 (1:1)

Sestava: Chalupecký-Kroupa, Prokeš, Leščák, Stojan-Smetana, Mika-Válek, Gregor, Šimko J.-Janošec, Janoušek. Střídání: 46. min. Mihola (Janoušek), 72. min. Šimko M. (Stojan), 84. min. Malošík (Šimko J.)

Branky: 42. min. Kroupa

ŽK: 45. min. Janoušek

Zápas jsme zahájili pozorně, hráči předváděli pohlednou kombinační hru, snažili jsme se o střelbu ze střední vzdálenosti, domácím jsme byli důstojným soupeřem. Bohužel jsme si neodpustili náš „tradiční, jarní“ výpadek a soupeři jsme dovolili z ojedinělého brejku otevřít brankový účet utkání. Poté hráči dokázali vystupňovat tempo hry a soupeře jsme několikrát dostali pod tlak a vyrobili jsme si několik brankových příležitostí. Naše úsilí bylo korunováno ve 42. minutě, kdy po naší standardní situaci a soupeřově odehrání míče z jeho pokutového území, se míč dostal k Davidu Kroupovi, který krásnou střelou, asi z 30 metrů vyrovnal.

Do druhé půle jsme vstoupili s představou, že budeme pozorně bránit a snažit se o rychlé protiútoky, ale naši hráči se dopouštěli mnoha nepřesností a chyb, jejichž důsledkem byli dva slepené vlastní góly, které utkání rozhodly. Sice jsme občas zahrozili, ale soupeř dokázal ubránit své vedení, a tím utkání vyhrát.

V dalším kole hrajeme doma proti Velké Polomi, a to v sobotu 1. 6. 2019, od 17:00 hodin.

Hodnocení provedl: Miroslav Černík