Hodnocení utkání: FC Ostrava-Jih – Šilheřovice 2:2 (1:2)

Sestava: Chalupecký-Šimko M., Kroupa, Janošec, Stojan – Strempek, Mika-Válek, Gregor, Petrovský -Gaži F., Gaži M. Střídání: 46. min. Wilam (Šimko M.), 63. min. Smetana (Petrovský)

Branky: 40. min. Gregor, 63. min. Kroupa

ŽK: 60.+90. min. Gaži F., 69. min. Smetana, 74. min. Stojan, 84. min. Janošec

ČK: 90. min. Gaži F. (po druhé ŽK), Gaži M. po utkání

Na tento zápas bychom měli, co možná nejrychleji, zapomenout. Do utkání jsme vstoupili nervózně, nebyli jsme schopni kombinovat, nedařilo se prakticky nic. Je nutné dodat, že ani soupeř nepředváděl nic, z čeho bychom byli překvapeni. Bohužel jsme však vlastní nedůsledností v jednom z osobních soubojů nechali hosty projít naší obranou a poměrně brzy jsme prohrávali. Dokázali jsme se z toho vzpamatovat a donutili brankáře hostů prokázat své kvality. K naší smůle se však soupeř ve 26. minutě, opět po našem nedorozumění v obraně, dokázal prosadit a jít do dvoj brankového vedení. V té chvíli, jako by náš motor znovu začal naskakovat a výsledkem byla kontaktní branka Dominika Gregora, který využil dorážku, po jednom z našich brejků.

Ve druhém poločase, na začátku, soupeř nevyužil možnosti rozhodnout utkání. Některé možnosti zneškodnil náš brankář Jiří Chalupecký a některé dokázali hráči hostů zahodit. Asi po čtvrt hodině druhé poloviny utkání jsme převzali hru do svých rukou. Byli jsme najednou aktivnější, snažili jsme se častěji zakončovat a po odvážné střele Davida Kroupy, ve 63. minutě jsme vyrovnali. V této fázi utkání se zdálo, že znovu dokážeme dvou brankové vedení hostů otočit, ale i přes několik velmi dobrých příležitostí (zejména Filip Gaži a jeho dorážka po krásném trestném kopu), které doslova volaly po gólu, utkání skončilo remízou. Do jaké míry byl tento stav spravedlivý, nebo ne, to nechť posoudí zejména diváci, kteří se utkání zúčastnili. Je však mojí nemilou povinností zmínit doslova tragický výkon rozhodčího Čecháčka, který hostům několikrát pomohl svými verdikty a způsobil na hřišti pořádný zmatek a zejména v našich hráčích vybudil pocit obrovské frustrace a bezmoci při jeho „vedení“ utkání.

Zejména pod vlivem těchto pocitů došlo v posledních minutách utkání (a vlastně i po něm) k udělení dvou červených karet našim hráčům. Na druhou stranu je třeba také přiznat, že hráči by měli své emoce umět kontrolovat i při takovémto hanebném rozhodování utkání.

K dalšímu utkání se vypravíme do Bohuslavic, a to v neděli 26. 5. 2019, od 17:00 hodin.

Hodnocení provedl: Miroslav Černík