Hodnocení utkání: FK Kozmice – FC Ostrava jih 3:1 (2:1)

Sestava: Chalupecký-Šimko J., Prokeš, Leščák, Stojan-Matiášek, Mika-Válek, Gaži M., Petrovský-Gaži F., Kadlčík. Střídání: 59. min. Janošec (Petrovský), 72. min. Kroupa (Matiášek), 80. min. Zima (Stojan), 86. min. Šimko M. (Gaži M.)

ŽK: 32. min. Stojan, 62. min. Gaži F.

ČK: bez ČK

Do utkání jsme vstoupili aktivně se snahou o kombinaci a o rychlý přechod do protiútoku, což se nám celkem dařilo. Od počátku jsme měli mírnou převahu a dokázali jsme si vypracovat několik slibných brankových příležitostí. Branku jsme dokázali vstřelit již v 17. minutě, kdy po pěkné kombinaci a střele Filipa Gažiho brankář domácích vyrazil míč těsně před sebe a pozorný Petrovský dokázal dorazit míč do sítě. Následně jsme si vypracovali ještě nějaké šance, ale, bohužel, jsme nebyli přesní a důrazní v zakončení. Naopak soupeř, po sérii rohových kopů, se v 28. minutě prosadil, když po naší chybě při bránění, vstřelil branku rovnou z rohového kopu, nutno podotknout, že za značné pomoci silného větru. V této části utkání, oba týmy chtěly strhnout vedení na svoji stranu, což se domácím povedlo, z nakopnutého míče před naší šestnáctku, se za nečinnosti naší defenzivy prosadili dva hráči soupeře proti pětici našich.

Do druhé poloviny jsme nastoupili se snahou utkání překlopit na naši stranu, avšak nebyli jsme schopni využít podpory větru, jako domácí, v první části utkání a výsledkem bylo jen jedno nastřelené břevno Richardem Kadlčíkem. Naopak soupeř, soustředící se na brejky, dokázal jeden ve druhé půli využít a utkání gólově rozhodnout.

V dalším kole zajíždíme do Chuchelné, a to v neděli 7.4.2019, od 15:30 hodin. Snad se nám, konečně, podaří v jarní části sezóny zvítězit.

Hodnocení provedl: Miroslav Černík