Hodnocení utkání: Strahovice – FC Ostrava-Jih 6:3 (3:2)

Sestava: Chalupecký-Kroupa, Šimko J., Janošec, Šimko M.- Strempek, Mika-Válek, Gregor, Smetana -Gaži F., Gaži M. Střídání: 46. min. Wilam (Šimko J.), 56. min. Mihola (Smetana), 74. min. Malošík (Kroupa)

Branky: 11. min. Mika-Válek, 29. min. vlastní, 78. min. Gaži Matěj

ŽK: 19. min. Kroupa, 36. min. Janošec

Na zápas jsme přijeli ve značně oslabeném stavu. Přesto jsme se do utkání dostali poměrně dobře, tempo soupeře jsme zachytili, i když jsme dostali první branku poměrně rychle. Avšak stejně rychle jsme dokázali gólově odpovědět a byli domácím slušným protivníkem. Hráči Strahovic se nás snažili zatlačit do obrany a snažili se o častou střelbu ze střední vzdálenosti. Jedna z takových střel se také dostala do naší sítě. Opět jsme zvedli hlavu a dokázali ze standardky vyrovnat, kdy po našem rohu se soupeř trefil do vlastní branky. Na konci první půlky se však domácí dostávali do tlaku, zejména po kolmých přihrávkách za naši obrannou čtveřici a svými centry ze strany nám dělali veliké potíže. Jeden z takto provedených centrů dokázali domácí znovu usměrnit do naší brány.

Ve druhém poločase soupeř dokázal rozhodnout utkání zejména po našich hrubých, individuálních chybách. My jsme se prezentovali poměrně rychlými přechody do protiútoku, několikrát jsme se dostali do opravdu jasných gólovek, ale prosadili jsme se však jen jednou, Matějem Gažim.

Nutno dodat, že soupeř nás porazil zaslouženě, kdy jsme mu však našimi nepřesnostmi velmi pomohli. Soupeř byl v dnešním utkání výrazně efektivnější, než my.

Hodnocení provedl: Miroslav Černík