Hodnocení zápasů st. žáku (Bolatice, Dolní Lhota)

15.4.2023  BOLATICE – FCOJ  2:2 (2:0)

SESTAVA: MARALÍK / PALKOVSKÝ (36´) – CARBOL, KOBYLÁK, MIŠÁN, FATKA, PAVELKA, SERAFIN, RYŠKA, LEIKEP, MLČOCH, MATIÁŠEK, ČERNÍK, MUSIL

Hodnocení:
Další kolo byl zápas o první místo. Přivítali nás kluci z Bolatic, kteří byli jen 3 body za námi. To přivítání nebylo pro nás vůbec příjemné, protože hned z první akce domácí trefili tyč. Bohužel toto varování nám nestačilo a domácí nás neustále přehrávali. Hlavně proto, že jsme byli všude pozdě. Tak hrozný poločas jsme za rok a půl nezažili. Naštěstí jsme dostali jen 2 góly, další 2 chytl Karel Maralík a něco sami domácí zahodili. Poločas hrůzy, 2:0 pro domácí.

O půli se snad hráči domluvili, že si role vymění a teď si zaútočíme i my. Druhá půle byla pouze v naší režii. Od první do poslední minuty jsme bušili na bránu, ale chyběl nám větší klid a přesnost v zakončení. Až v 61´min se míč dostal k Janu Ryškovi a ten konečně propálil domácího brankáře. Za další 4 minuty vyrovnal Šimon Serafin. Posledních prát minut byli domácí pod neustálým tlakem, ale vítězný gól už nepadl. Utkání skončilo 2:2 a dá se říct, že zaslouženě. Kluky chválíme za 2. poločas, kdy i za stavu 2:0 to nezabalili a bojovali. Samozřejmě nesmíme zapomenout na první poločas, který byl katastrofální a příště už se nám to nemusí podařit vyrovnat.
Branky: Ryška, Serafin
Hodnotil: tr. Mlčoch

16.4.2023 FC OSTRAVA-JIH ‚B‘ – DOLNÍ LHOTA 2:0 (0:0)

SESTAVA: PALKOVSKÝ – BITTNER, MATIÁŠEK, DĚCKÝ, RÁCZ, SOUKUP, MUSIL, ČERNÍK, SERAFIN

V neděli dopoledne jsme přivítali Dolní Lhotu, které jsme z podzimu měli co vracet. Celý zápas se hrálo velmi vyrovnané utkání, ve kterém hosté měli více brankových příležitostí a my zase častěji míč na kopačkách. Bohužel jsme nedokázali úspěšně kombinovat v útočné fází, kde nám tak chyběly gólové šance. To soupeř, hrající na rychlé brejky, jich měl docela hodně a Jáchym Palkovský tak musel ukázat něco ze svého umění. Naštěstí soupeř nebyl v zakončování efektivní (2x trefil i konstrukci brány), přičemž nedokázal využít ani nařízený pokutový kop.

Za bezbrankového stavu jsme vstupovali do 2. půle s cílem více větrat soupeřovu obranu a přidat na střelbě. Pár pološancí jsme si vytvořili, ale pořád to nebylo ono. Až 9´min před koncem zápasu, kdy hra byla oboustranně vyrovnaná, udeřil Šimon Serafin, který akci sám začal a druhou bleskovou ranou po sobě rozvlnil konečně síť, 1:0. Hosté poté usilovali o vyrovnání, tlačili se před naší branku, ale naštěstí nic neproměnili. V samém závěru jsme pak po dlouhém odkopu našeho brankáře vsítili do prázdné branky druhý – pojistkový gól Dominikem Musilem, a bylo hotovo. Dolní Lhotě jsme tak oplatili podzimní prohru. Kluky musíme pochválit za velmi dobrý týmový výkon a bojovnost.
Branky: Serafin, Musil
Hodnotil: tr. Fatka