Mladší žáci v Opavě a doma s Bohumínem – hodnocení

Slavia Opava – FC Ostrava-Jih 5:4 (1:2)


Velmi dobrý zápas jsme odehráli na hřišti Slavia Opava. Už v sedmé minutě jsme šli do vedení, po skvěle zahraném rohu a dobré hlavičce Robina Holuba. Kluci stále předváděli aktivní hru a soupeře nepustili za půlku hřiště. Po dalším rohu se k míči dostal Matyas Štork a se štěstím zvýšil vedení na 0:2. Bohužel jsme soupeře nechali dostat se do tlaku a ten nás potrestal ve 29 minutě, kdy snížil z penalty na 1:2 tzv. gólem do šatny. Poločas.
O přestávce jsme si řekli, že nemůžeme polevit a hrát pořád svoji hru. Bohužel soupeř nás trestal po nekoncentraci v obraně a vyrovnal na 2:2. Neradoval se však dlouho. Po pěkné akci se k míči dostal podruhé Maty Štork a skóre posunul na 2:3. Kluci předváděli velmi dobrý výkon a o pět minut později se Viktor Vojtasík prosadil a zvýšil na 2:4. Bohužel po tomto gólu to bylo z naší strany vše. Síly docházely, přišlo zranění některých naších hráčů a soupeř nám dal v rozmezí pěti minut 3 góly a otočil tak zápas z 2:4 na 5:4. Od té doby už jsme nic nepředvedli a bohužel zápas pro nás skončil prohrou.
I přes pokažený závěr povařuji za vhodné hráče pochválit za bojovný výkon a je potřeba se poučit a co nejlépe se připravit na další zápas

Branky FCOJ: Holub, Štork 2x, Vojtasík

Hodnotil: tr. Ondřej ŽůrekFC Ostrava-Jih – Bohumín 0:1 (0:0)


Smolný domácí zápas jsme odehráli se soupeřem z Bohumína.
Od začátku zápasu jsem na klucích viděl chuť a zápal do hry. Zápas se odehrával zejména ve středu hřiště a alespoň za první poločas moc šancí nebylo ani na jedné straně. Za zmínku stojí situace, kdy se po pěkné kombinaci dostal do zakončení Robin Holub, ale bohužel pro nás těsně minul bránu. Chvíli potom se ve středu hřiště dostal Matyas Štork a pěknou střelou prověřil brankáře domácích. To bylo od nás vše za první poločas a soupeř snad neměl jedinou střelu.
Druhý poločas jsme začali strašně ustrašeně a soupeř toho využil. Každý odražený míč sbírali hráči Bohumína a nás do nebezpečných útočných situací nepouštěli. Na naší bránu lítala jedná střela za druhou a my jsme byli schopni pouze odkopávat do rohu či do zámezí. Za pět minut hry soupeř kopal asi 7 rohových kopů a to se stávat nesmí. Ve 46 minutě se po nedůslednosti našich obránců uvolnil útočník soupeře a krásnou střelou otevřel skóre zápasu. 0:1. Kluky jsme se snažili vyburcovat k aktivnější hře, ale bohužel pokud nevystřelíme na bránu, gól dát nemůžeme. ¨
Tento vyrovnaný zápas jsme už srovnat ve skóre nedokázali a Bohumín slavil chudé vítězství 0:1.
Kluky musíme pochválit za bojovnost a snahu vyrovnat zápas

Hodnotil: tr. Ondřej Žůrek