Zhodnocení domácího zápasu st. žáků s Bohumínem

24.9.2023 FC Ostrava-Jih – Bohumín

Sestava: Křižák David – Rataj, Matiášek, Bittner, Rázc, Soukup, Šíkl, Zbořil, Pastierovič, Masnica, Křižák Denis, Šebesta, Šporn, Děcký, Dvorník

Hra v 1.půli se většinou odehrávala na naší polovině a nutno říct, že soupeř byl v jejím průběhu lepší. Dokazovalo to ostatně i skóre, když jsme ve 27´min prohrávali 0:3. Bohudík, že kluci se psychicky nepoložili a do hry se dokázali ještě vrátit. První gól jsme vstřelili po krásné kombinaci z prvního doteku ve středu hřiště, kdy s dostal sám před brankáře novic Filip Dvorník a snížil na 1:3. O 3´min později pak po hrubé chybě gólmana skóroval Šimon Děcký, který nevypustil sledovat zdánlivě ztracený míč, 2:3. O poločase jsme si pak řekli, že více zvýšíme aktivitu při napadání soupeřovy rozehrávky a že již nebudeme nakopávat balóny (stejně nám to nic dlouhodobě nepřináší a míče se vrací jako bumerang) a raději budeme kombinovat s míčem po zemi. Vyplatilo se. Soupeř už nebyl tolik na naší polovině a nám začaly přicházet i šance. Škoda jen, že se v rozhodujících chvílích bojíme chodit do prostorů či soubojů, kde to holt trochu i někdy může „bolet“. Mám na mysli dvě luxusní přihrávky za obranu, u kterých naši útočníci při souboji o míč raději zpomalí či uhnou. Naštěstí jedna z našich kombinací vyústila v jasný faul a v nařízení pokutového kopu, který proměnil Dominik Matiášek a srovnal na 3:3. V tu chvíli jsme všichni asi věřili ve zvrat v utkání. Bohužel jsme to byli my, kdo inkasoval počtvrté a popáté, a sami jsme už nenašli sílu na nějak kontrovat. I přes prohru 3:5 musíme kluky pochválit, především za snahu a bojovnost, díky kterým se dokázali do hry vrátit. Pozitivním aspektem byly také některé povedené kombinace s míčem …
Branky: Dvorník, Děcký, Matiášek
Hodnotil: tr. Fatka