Mistrovské utkání mužů – 26. 4. 2016 – středa 17:30

FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Darkovice 2:3 (1:0)

Sestava: Váňo – Holman, Konečný, Prokeš, Fiala – Gřunděl, Strempek, Čajka, Korbačka – Belina, Noštinský

Střídání: 65´ Kroupa D. za Belinu, 81´ Zima za Noštinského

Branky: 22´, 70´ (p. k.) Čajka

ŽK: 78´ Fiala

Body nám sebral vítr.

Dohrávka 19 kola se hrála za aprílového počasí, což mělo vliv i na předváděnou hru obou týmu. Náš tým vstoupil do utkání aktivně a již ve 4´ poslal z pravé strany centr před branku Belina. K naší škodě jej o centimetry minul hlavou Korbačka. Naše snaha podporovaná větrem vyústila v několik střel ze střední vzdálenosti, ale bez vstřelené branky. Ve 22´ zahrával ze vzdálenosti dvaceti metrů přímý volný kop Čajka. Přesnou trefou do pravého horního růžku dal vedoucí gól na 1:0. Soupeře jsme po celý první poločas nepustili do vážnějšího ohrožení naší branky. Za tohoto příznivého stavu pro nás skončil první poločas.

Ve druhém poločase jsme hráli proti větru (někdy až po vichru) a nedokázali jsme se s tím vyrovnat. Obzvláště mezi 59´ a 60´, když soupeř vstřelil dvě branky (první – nepřesný centr stáhl vítr překvapivě do branky a druhý po podběhnutí nakopnutého míče obránci) a rázem vedl 2:1. Vítr se potom uklidnil a my jsme opět zatlačili soupeře na jeho polovinu. Po rohovém kopu v 70´obránce hostů fauloval Konečného. Rozhodčí nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil Čajka na 2:2. Obě mužstva se snažila, strhnou vítězství na svou stranu a až do 84´ bezvýsledně. V 85´ zahrávali hosté standardní situaci a centrovali míč do pokutového území. Na dlouho letící míč do prostoru malého pokutového území naše obrana včetně brankáře nereagovala dobře. Soupeř z 5 metru dotlačil míč do naší branky a ujal se vedení 3:2. Naší hráči se snažili zvrátit výsledek, ale bohužel marně.

Věřím, že bojovnost a nasazení hráčům zůstane i do dalších utkání a odčiní domácí nezdar.

Nejbližší utkání hrajeme na hřišti vedoucích Ludgeřovic – sobota 30. 4. 2016 v 15:30. Přijeďte podpořit náš tým v tomto těžkém utkání a držte jím palce, ať získají body.