Mistrovské utkání mužů – 17. 10. 2015 – sobota 15:00

FC Ostrava-Jih – TJ Slavia Píšť  1:3 (1:2)

Sestava: Maňák – Mecner, Pavlát, Konečný, Zima – Žila, Gelnar, Toth, Palubjak  – Korbačka, Kroupa P.

branky: Zima

Střídání: 46´ Gřunděl za Kroupu P., 52´ Strempek za Mecnera, 70´ Handzlík za Palubjaka

ŽK: 19´ Toth, 79´ Zima

Doma nebodujeme!

Náš tým povzbuzen bodovým ziskem ze Staré Bělé, chtěl prolomit sérií čtyř domácích porážek. I když soupeřem jím byl vedoucí tým tabulky Slavia Píšť. Utkání začalo mírným náporem hostů, hlavně zásluhou jejích středové řady v čele s nestárnoucím Pavle Kuligem. Ze hry jsme soupeře nepouštěli do žádné vyložené brankové příležitosti. Nám vázla přechodová fáze do útoku a střelecké pokusy z dálky zlikvidoval pozorný brankář hostů. Pohromou našeho týmu jsou centrované standardní situace. Po kterých hosté šli do vedení 2:0. Nám svitla naděje na snížení za nařízený pokutový kop, po faulu na Korbačku. Bohužel exekutor Honza Toth trefil jen tyč, následnou dorážku nedokázal Kroupa P. usměrnit mezi tyče. Ve 40´ nadešla velká chvíle našeho obránce Filipa Zimy. Který slalome z půlicí čáry obešel čtyři soupeře a nekompromisně skóroval. A vlil jiskřičku naděje na lepší výsledek.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s přesnější hrou ve středu hřiště a získali mírnou územní převahu. Kterou jsme však nedokázali zúročit k vytváření střeleckých příležitostí, bez kterých se nedají vstřelit branky. Hosté se zaměřili na pozorné bránění a rychlé protiútoky. Po jednom z protiútoku získali výhodu trestného kopu. Střelu do branky vyrazil náš obránce rukou – penalta. Nejzkušenější hráč hostí Pavel Kulig jí však neproměnil a tím udržel naše naděje na vyrovnání. Bohužel bez střelby to však nejde. V závěru jsme hráli již vabank, čehož využili hosté čtyři minuty před koncem utkání ke vstřelení třetí branky. A praktický bylo rozhodnuto.

Pokud nebudeme důslednější při bránění standardních situací a nezlepšíme zakončení, těžko můžeme pomýšlet na lepší výsledky.

Příští týden zajíždíme v neděli na horkou půdu do Šilheřovic. Kde hrajeme v 14:00 hodin.