Mistrovské utkání mužů – 10. 10. 2015 – sobota 15:00

FK Stará Bělá – FC Ostrava-Jih  2:2 (1:2)

Sestava: Maňák – Kováč, Pavlát, Konečný, Leščák – Gřunděl, Žila, Hon, Palubjak  – Korbačka, Kroupa P.

Branky: Kroupa P. 2

Střídání: 62´ Kroupa D. za Palubjaka, 77´ Zima za Kroupa P.

ŽK: 38´ Žila, 76´ Leščák, 80´ Kováč, 88´ Konečný

Bitva o „Bělský les“ skončila smírně.

Utkání třetího týmu tabulky Staré Bělé proti poslednímu týmu FC Ostrava-Jih mělo jasného favorita – domácí Starou Bělou. Po brankových předělech do sítí Ostravy-Jih tomu určitě vše nasvědčovalo. Domácí začali utkání náporem a několika polo šancemi. Ale pozorná obrana našeho týmu a brankář Maňák je do žádné větší šance nepustili. My jsme v 7´ a 10´ využili nepozornosti domácí obrany a dvěma brankami Petra Kroupy jsme šli do vedení. Domácí byli nebezpeční hlavně ze standartních situací. Stará Bělá ve 40´ minutě snížili, když střelu z hranice pokutového území, si nechtě srazil Ondřej Pavlát do branky.

V druhém poločase se očekával ještě větší tlak domácích. Naše obrana s úspěchem nepouštěla domácího favorita do žádné šance. Vyrovnání přišlo v 77´ po centrovaném míči ze standartní situace. Když domácí agilně hrající Mika Roman v pádu volejme, vyrovnal na 2:2. My jsme nadále hrozili rychlými protiútoky, ale bohužel tentokrát chyběla finální fáze. Minutu před koncem utkání jsme dali ze skrumáže v malém pokutovém území branku, ale nebyla uznána pro postavení mimo hru.  Čímž utkání skončilo zaslouženou remízou.

Věřme, že výsledek povzbudí a zvedené pošramocené sebevědomí našeho týmu do zbylých podzimních utkání. Již tuto sobotu v 15:00 uvítáme doma Píšť. Tím zveme všechny naše fanoušky, aby přišli povzbudit náš tým.