Mistrovské utkání mužů – 21. 5. 2016 – sobota 17:00

FC Ostrava-Jih – TJ Šilheřovice  4:1 (1:1)

Sestava: Váňo – Čajka, Konečný, Prokeš, Zima – Gřunděl, Strempek, Mecner, Korbačka – Chrašč, Schüler

Střídání: 63´ Noštinský za Strempka, 75´ Žila za Gřunděla, 82´ Belina za Schülera,

85´ Klobása za Zimu

Branky: 39´ a 76´ Schüler, 64´ a 88´ Chrašč

ŽK: 63´ Prokeš, Čajka

Tři bodové hody pokračují.

Náš tým povzbuzen vítězstvím nad Piští, přivítal na jaře tápající tým Šilheřovic. Trenér Černík měl poprvé na jaře kompletní hráčský kádr, o to větší dilema v postavení co nejlepší sestavy. Tak jako vždy, zvolil optimální složení základní sestavy. Hráči se zakousli od začátku utkání do soupeře a neustále obléhali jejích branku. Tam však stal výborně chytající brankář Pistovčák. Soupeř z jedné mála skrumáže před naší brankou se ujal v 35´ vedení 1:0. My jsme však nepolevili ve svém úsilí a během čtyř minut vyrovnal Richard Schüler na 1:1. Do konce poločasu již jsme se střelecký neprosadili.

V druhém poločase ubývalo hostům evidentně sil a stále častěji se uchylovali k ostrým zákrokům, které rozhodčí netrestal. Náš tým se s tím vyrovnal a přidal další branky do sítě soupeře. V 64´ Chrašč Filip na 2:1, 76´ Schüler Richard 3:1 a 88´ Chrašč Filip 4:1. Vítězství mohlo být ještě výraznější, ale i ty nejvyloženější šance jsme zahazovali, včetně pokutového kopu. Zasloužený tři bodový zisk v bojích o záchranu.

V neděli 29. 5. zajíždíme na horkou půdu do Kozmic, kde se hraje v 17:00. Věřme, že i s Kozmic se nebudeme vracet s prázdnou kapsou.