Mistrovské utkání mužů – 15. 5. 2016 – neděle 17:00

TJ Slavia Píšť – FC Ostrava-Jih  1:2 (1:2)

Sestava: Wrožyna – Holman, Konečný, Prokeš, Zima – Gřunděl, Čajka, Strempek, Korbačka – Schüler, Noštinský

Střídání: 46´ Miškařík za Noštinského, 64´ Libosvarský za Holmana, 86´ Belina za Schülera, 87´ Kroupa D. za Gřunděla

Branky: 34´ Zima, 39´ Schüler

ŽK: 56´ Gřunděl, 75´ Schüler

Tři body z Píště jsou doma!

Další utkání venku zvládli naši hráči výsledkově i herně na jedničku. Tak jako tradičně se musel trenér Černík obejit bez některých hráčů, tentokrát bez brankářů Váni (zraněn) a Stacha (pracovně zaneprázdněn). Do branky se postavil nadějný dorostenec Wrožyna a svého úkolu se zhostil na výbornou.

Prvních 20´ se hrál oboustranně opatrný fotbal, obě mužstva se více zaměřily na to, neudělat zbytečnou chybu v obraně. Postupně náš tým začal více dotírat na obranu domácích, ale zatím bezvýsledně. Vše se rozhodlo během pěti minut. Nejdříve domácí v 34´ šli do vedení 1:0 vydřeným lobem z 25 metrů. Z následné rozehrávky z půlicí čáry, založili naši hráči útok po levé straně. Tomáš Korbačka pronikl do velkého čtverce a křižnou ranou se snažil překonat brankáře domácích, ten však jeho střelu vyrazil. Kde se vzal, tu se vzal levý obránce Filip Zima a doklepl míč do branky a rázem bylo 1:1. Nám branka výrazně pomohla a začali jsme ještě víc dotírat na domácí branku. V 39´ po krásné uličce se dostal na hranici velkého čtverce k míči Richard Schüler a individuální akci zakončil brankou na 2:1 pro nás. Za tohoto stavu skončil první poločas.

Do druhého poločasu vstoupili domácí se snahou o vyrovnání, naše obrana je praktický k ničemu nepustila. Za to my jsme si vytvořili několik dobrých střeleckých možnosti, ale bez úspěchu. Takže utkání skočil poločasovým skórem 2:1 pro nás. Zasloužené vítězství našeho týmu se ziskem tři bodů.

Následující utkání hrajeme doma v sobotu 21. 5. 2016 17:00 se Šilheřovicemi. Přijďte povzbudit naše hráče v utkání o důležité body k záchraně, v co největším počtu.

L.P.

Fotbal u nás.

Ostrava-Jih potvrdila zlepšující se formu a vyhrála v Píšti 2:1

Píšť přivítala na domácím stadionu borce z Ostravy-Jih, kteří poslední zápasy hraji ve skvělé formě.

Utkání ve vysokém tempu a vedení Ostravy

Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný. Ve 23. minutě domácí z přímého kopu nastřelili břevno. O 10 minut později vystřelil domácí Petr Patrik a jeho střela skončila pod břevnem Wrožynovy brány, který tento míč evidentně podcenil – 1:0. V 35. minutě rozjeli hosté asi nejkrásnější akci utkání. Zima založil akci na jeden dotek, po které vystřelil Čajka, jehož střelu domácí brankář Jakub Gross neudržel a levý obránce jižanů Zima po hektickém sprintu zakončil do prázdné brány – 1:1. Tento gól hosty nakopl a v 39. minutě dal branku po individuální akci Richard Schüler, který vystřelil z hranice vápna do protipohybu brankáře – 1:2. Hráči tak šli do kabin za stavu 1:2.

Druhý poločas Píšť zatlačila jižany, ale do větší šance se nedostala. Naopak hosté hrozili na druhé straně svými rychlými protiútoky, ale všechny skončili v rukavicích výborného Grosse. V závěru utkání létat jeden balón za druhým do šestnáctky jižanů, ale ani jedna šance nebyla gólová. Konečné skóre zní pro hosty a to 2:1.