Mistrovské utkání mužů – 1. 6. 2016 – sobota 17:00

Sestava: Váňo – Kroupa D., Konečný, Prokeš, Holman – Čajka, Mecner, Žila, Korbačka – Belina, Schüler

Střídání: 46´ Zima za Holmana, Gřunděl za Schülera, Noštinský za Belinu, 56´ Klobása za Kroupu D., Strempek za Korbačku

Branky: 27´ a 55´ Mecner 2, 4´ Schüler, 29´ Čajka, 53´ Korbačka, 68´ Noštinský

ŽK: 69´ Konečný, 84´ Mecner

Další tři body k záchraně.

V utkání s posledním týmem a již jistým sestupujícím, bylo naši povinnosti vyhrát. Hráči svou povinnost splnili výsledkově na výbornou a tří bodový zisk jím byl zaslouženou odměnou.

Naši hráči zahájili utkání aktivně a již ve 4´ po pohledné akci stál na jejím konci Schüler Richard a vstřelil vedoucí gól na 1:0. Brzké vedení hráče uspokojilo a místo účelných kombinaci začali hrát příliš individuálně, a dvacet minut byla hra vyrovnaná. Následovala 27´ když dostal Martin Mecner uličku do pokutového území a nezaváhal, rázem to bylo 2:0. Běžela 29´ a domácí fanoušci nestačili ještě vstřebat radost ze vstřelené branky a bylo zde další navýšení skóre. Martin Čajka „Poborského lobem“ překonal brankáře hostu na 3:0 a uzavřel tím poločasový brankový účet.

Poločasové změny neubraly nic z naší snahy střílet další branky. Brankový účet se postupně navyšoval. V 53´ na 4:0 zvýšil Korbačka Tomáš a již 55´ na 5:0 svou druhou brankou v utkání Mecner Martin. Střelecká aktivita hráčů nepřestávala a v 68´ Noštinský Adam upravil skóre na 6:0. Tipující diváci s napětím očekávali konečný výsledek, jelikož bylo několik tipu 6:0, 6:1, 7:0 nebo 7:1. Nakonec se radoval náš pořadatel Smetana Tomáš, který uhádl jak výsledek, tak i poločasové skóre a získal výhru 170;- Kč.

Nedělní prohra Svinova v Píšti 4:0 nám definitivně zajistila setrvání v soutěží. Za jarní výkony si to hráči zasloužili, blahopřejeme.