Mistrovské utkání mužů – 4. 6. 2016 – sobota 17:00

TJ Velká Polom – FC Ostrava-Jih  1:0 (1:0)

Sestava: Váňo – Čajka, Konečný, Prokeš, Holman – Gřunděl, Mecner, Strempek, Korbačka – Chrašč, Schüler

Střídání: 52´ Noštinský za Strempeka, 56´ Kroupa D. za Gřunděla, 65´ Zima za Holmana, 86´ Belina za Noštinského

ŽK: 58´ Kroupa D., 90´ Mecner

Další zaváhání – z Velké Polomí bez bodu.

Jedeno z klíčových utkání nám nevyšlo podle našich představ. Náš tým odjížděl odčinit podzimní porážku 1:0 doma. Bohužel, špatná střelecká muška nás připravila o potřebné body.

V prvním poločase se hrála oboustranně nezáživná kopaná. Většinou hra probíhala mezi pokutovými územími. Oba týmy se pokoušeli o střelbu ze střední vzdálenosti, ale neúspěšně. Za zmínku stojí střela hlavou domácího hráče, kterou pohotově zneškodnil, Radek Váňa. Z naší strany to byla střela Patrik Strempeka z osmi metru jen do boční sítě branky. Pak přišla nešťastná 44´ ve které založili domácí protiútok po naší levé stráně, na jejímž konci stál osamocený soupeř v pokutovém území. K naší smůle svou jedinou a poslední příležitost proměnil, 1:0 pro domácí.

V druhém poločase naše mužstvo přidalo na přesnosti a aktivitě a domácí po celý poločas nepustili praktický za půlicí čáru. Velká převaha však nevedla ke vstřelení požadovaného gólu, ani z těch nejvyloženějších brankových příležitostí. Když již balon skončil v síti tak byl ofsajd nebo na brankové čáře stal dobře chytající brankář domácích.

Tato porážka nás postavila do nezáviděné situace. Protože jen šesti bodový zisk nám zaručí místo zaručující záchranu.

Takže chlapci do toho, nebojte se nikoho.

Předposledním utkání v soutěži hraném doma hostíme Staříč. Hraje se v sobotu 11. 6. 17:00.