Mistrovské utkání mužů – 26. 8. 2017 – sobota 17:00

TJ Petřvald na Moravě – FC Ostrava-Jih  4:2 (4:0)

Sestava: Stach – Mecner, Miškařík, Prokeš (k), Zima – Kadlčík R., Gaži F., Válek, Šimko J. – Bober, Gaži M.

Branky: 50´ Gaži M., Kadlčík D.

Střídání: 41´ Kadlčík D. za Bobera, 46´ Šimko M. za Zimu, 62´ Šlachtovský za Kadlčíka R., 71´ Dimitrov za Gažiho M.

Domácí Petřvald rozhodl již v prvním poločase 4 brankami.

Domácí Petřvald nastoupil s odhodláním odčinit svůj nezdar z předchozího utkání doma, prohra s Vřesinou 5:2. Hosté z Ostravy-Jihu přijeli oslabení hlavně o hráče z obrané řady.

Utkání začalo opatrně z obou stran se snahou hlavně neudělat chybu v obraně. To vydrželo jen do 8´, když po rohovém kopu obrana jižanu zaváhala a Tomáš Kotek poslal domácí do vedení 1:0. Od této chvíle domácím narostla křídla a získali trvalou územní převahu. Na jejích rychlé a přesné kombinace v dané chvíli nestačili hosté odpovídat. Postupně přibývaly branky v sítí hostů. V 19´minutě Jiří Huvar na 2:0, v 31´ Pavel Valík na 3:0 a  36´Jiří Huvar na 4:0. V této chvíli byli hosté z jihu na pomyslný ručník v ringu.

V druhém poločase domácí upustili od své aktivní hry a hlídli si své vedení. To umožnilo jižanům vyrovnat hru v poli, kterou korunovali v 50´ snížením na 4:1 brankou Matěje Gažiho. To bylo ze strany hostu z jihu na dlouhou dobu však vše. V 84´ jižané upravili konečný výsledek na 4:2 brankou Denisa Kadlčíka.

Musíme konstatovat, že vítězství domácích bylo zasloužené.

Hráči jihu musí hodit porážku za hlavu a připravit se na další utkání. Hraje se v sobotu 2. 9. – 16:30 s FC Vřesinou, která se netají svými postupovými ambicemi.

Proto Vás zveme v co největším počtu povzbudit náš tým z jihu.