Mistrovské utkání mužů – 19. 8. 2017 – sobota 17:00

FC Ostrava-Jih – TJ Slavia Píšť  3:2 (1:2)

Sestava: Zima – Šimko J., Konečný, Janošec, Němec – Gaži F., Prokeš (k), Válek, Miškařík – Kadlčík R., Gaži M.

Branky: 40´ Šimko J., 61´ Gaži M., 76´ Bober

Střídání: 75´ Bober za Miškaříka, 86´ Strempek za Gažiho M., 90´ Šimko M. za Kadlčíka R.

ŽK: 58´ Šimko J., 90´ Janošec

Perně vybojované tři body.

Vítězství a zisk tří bodů se nerodily lehce. Soupeř přijel s úmyslem pozorně bránit a využívat chyb domácích k rychlým protiútokům. Což se jím podařilo již v 10´ když na centr na malé pokutové území si naběhl útočník hostu, Jan Ohřál a hlavou usměrnil míč do branky 0:1. Další gól v naší brance zařídil v 16´ hráč hostu Miroslav Polomský. Těsně za půlicí čarou vystihl nepřesnou přihrávku jižanu a k překvapení nejen sebe samého, ale i všech přítomných usměrnil z 40m míč pod břevno domácí branky 0:2. V této chvíli všechny sazkové kanceláře měnili kurzy na bodový zisk pro domácí jižany. Ti se však nevzdávali a postupně získali trvalou územní převahu. Bohužel svou nepřesností ve finální fázi a nepřesnou muškou, ale i díky pozorného brankáře hostí zatím neuspěli. Ve 40´ minutě vzal, aktivně hrající domácí obránce Jakub Šimko vše na sebe. Založil útočnou akci po pravé stráně a také si naběhl do koncovky a umístěnou střelou po zemi k pravé tyči skórovalo na 1:2. Do konce poločasu se již neměnilo brankové skóre.

V 1´ druhého poločasu mohli zvýšit svůj náskok hosté, ale brankář jižanu Filip Zima tuto šanci bravurně zlikvidoval. Z rychlého protiútoku mohli domácí vyrovnat, ale nepřesnost v koncovce tomu zabránila. Od této chvíle domácí jižané stupňovali svůj tlak na branku soupeře. Co však prošlo do branky, stačil zlikvidovat brankář hostu. V 61´ Matěj Gaži svým lobem překonal brankář hostu a vyrovnal na 2:2. Šťastné střídání trenéra domácích, když za Martina Miškaříka poslal do hry Michala Bobera. Který již po minutě pobytu na hřišti v 76´ střelil vítěznou branku domácích na 3:2, i za přispění brankáře hostu, kterému nešťastně proklouzl mokrý míč mezi rukami do sítě. Hosté přidali na aktivitě, množili se fauly našich hráčů a nadcházející centrované míče však hráči jižanu svou obětavosti stačili odvracet.

Takže perně vybojované tři body zásluhou bojovností všech hráčů domácích.

Další utkání sehrají jižané v sobotu 26. 8. 2017 – 17:00 v Petřvaldě na Moravě.

Zveme všechny příznivce, aby přišli povzbudit náš tým jižanu.