Mistrovské utkání mužů – 17. 4. 2016 – neděle 16:00

FC Vřesina – FC Ostrava-Jih 1:2 (0:1)

Sestava: Váňo – Čajka, Konečný, Prokeš, Holman – Gřunděl, Strempek, Mecner, Korbačka – Noštinský, Chrašč

Střídání: 22´ Zima za Chrašče, 72´ Belina za Noštinského, 81´ Žila za Strempeka,

86´ Šembera za Gřunděla, 89´ Fiala za Zimu

Branky: 8´Chrašč, 74´ Čajka p.k.

ŽK: 2´ Mecner, 19´ Noštinský, 54´ Prokeš

Vřesina zdolaná, tři body jsou doma.

Příznivci Ostravy-Jih očekávali s napětí tradičně vyhrocené utkání s domácí Vřesinou. Trenér Černík musel řešit nepřítomnost dvou útočníků – Gelnara a Schülera. Rozhodl se pro dravého Adama Noštinského.

Do utkání naši hráči vstoupili velmi koncentrovaně a prvních dvacet minut nepustili domácí do žádných příležitostí. Tuto převahu zúročili již v 8´ brankou Filipa Chrašče. Nadále jsme ohrožovali branku domácích, ale bez brankového vyjádření. Hráči Vřesiny postupně zpřesnili svou hru a dvakrát nebezpečně ohrozili naší branku. Tam stál, dnes vynikající Radek Váňo, který jím to svými zákroky znemožnil. Zvláštní kapitolou byl v těchto fázi hry hlavní rozhodčí, který působil jako dvanáctý hráč domácích. Když odpustil domácímu hráči za nebezpečný šlapáka žlutou kartu, která by byla již druhou v utkání, a mělo následovat vyloučení. Dále v 38´ odpustil domácím pokutový kop za faul ve velkém čtverci na Martina Mecnera. V závěru poločasu postupoval sám na domácího brankáře Filip Zima, ale zvolenou kličku brankář zlikvidoval.

Do druhého poločasu jsme vstoupili zakřiknutě, čehož domácí využili k převaze v poli. A v 52´ udeřili, rázem bylo vyrovnáno (opět po rohovém kopu hlavou, což je tradice v naších utkání). Postupně jsme zpřesnili hru v poli a vyrovnali hru. Oba týmy se snažily, strhnou vítězství na svou stranu. Nám se to podařili v 74´ z pokutového kopu za ruku domácího hráče, Martin Čajka se nemýlil. V poslední minutě se vytáhl, Radek Váňo opět fantastickým zákrokem a nedovolil domácím skórovat ani z pěti metrů.

Nakonec zasloužené, i když perně vybojované vítězství. Věříme, že svůj výkon předvedou hráči i v následujícím utkání. V sobotu 24. 4. 2016 16:00 doma s Hati, na které vás srdečně zveme v co největším počtu.