Sestava: Váňo – Sklenák, Konečný, Ondračka, Miškařík – Čajka, Kroupa J., Korbačka – Petrovský, Schüler, Ščigel

Branky: Schüler, Petrovský

Střídaní: 46´ Zdeněk za Korbačku, Čakajda za Ščigla, 65´ Vedlich za Sklanáka, 80´ Kula za Schülera, 88´ Zima za Petrovského

Sobotní dělba bodů!!!

zdroj facebook FC Ostrava-Jih muži

Zápas plný soubojů, ve kterém měl před fotbalem přednost důraz a síla v osobních soubojích. Začátek vyšel lépe Vřesině. Když díky nedůrazu a špatné orientaci měl hostující hráč dostatek času na přesné zakončení do naší brány, to běžela 11min a Vřesina se ujala vedení, 0:1! Hra byla velice nepřesná na obou stranách, jen pár momentů připomínalo, že se dnes přišel hrát fotbal! Až v poslední minutě první půle se domácí osmělili a po standartní situaci zahrávána Danem Ščigelem se hlavou prosadil Riči Schüler,1:1! To byl i poslední moment, který byl viděn v 1. půli.

Do druhé půle nastoupili JIŽANÉ s tím, že otočí zápas na svou stranu! Určitě začátek chytli dobře, ale jediná útočná situace Vřesiny v 51. min skončila pokutovým kopem a znovu vedení Vřesiny. 1:2!!! Naše chlapy to nerozhodilo a začali dřít, jen chyběla přesnost ve finální přihrávce, nebo v zakončení! Až přišla 68min a konečně fotbalová akce, kdy Jirka Kroupa našel přesným pasem Honzu Petrovského, který hlavou srovnal, 2:2!!! Vřesina dnes tady přijela urvat nějaký ten bod a to se jim podařilo, jejich hra stála na důkladném bránění a to i občas za cenu faulu! Pravděpodobně dělba bodů zasloužená, ani jeden s týmů neměl dnes tolik možností vyhrát.

Zdroj web Vřesina

Vřesina jela poprvé na nové hřiště Ova-Jih. Krásný rovný trávník nám vyhovoval a tak jsme začali zápas aktivně. Již ve 13´hry jsme se dostali do vedení, když nadvakrát rozvlnil síť Jakub Novák 0:1. Další branku mohl přidat Robin Kalmus, ale ze šestnáctky nikým neobtěžován těsně minul tyč domácí branky. Domácí se dočkali vyrovnání až v poslední minutě prvního poločasu. Po centru se hlavou prosadil Schüler. Vřesina se ve druhé půli snažila o tři body a moc k tomu nechybělo. V 51´pronikl do vápna Kamil Kadlíček, byl podražen a kopali jsme penaltu. Té se ujal Robin Kalmus a brankář byl bez šance 1:2. Jenže domácí se opět prosadili ze vzduchu. V 61´vyrovnal na 2:2 hlavou Petrovský. Škoda, neboť Vřesina byla o kousíček lepší a k vítězství stačilo troška štěstíčka. Remíza však byla asi spravedlivá.