25.9.2022 14:00 Krajská soutěž st. žáci sk. A 2022/2023

Report

25.9.2022 – 8. kolo – FC Ostrava-Jih : MFK Kravaře 4:1 (1:1)

Sestava: Maralík – Mlčoch, Kobylák, Mišán, Pavelka, Wagner, Serafin, Ryška, Leikep, Zbořil, Dunka, Palkovský, Matiášek, Rácz, Soukup

Hodnocení:
V 5. kole se utkaly dva týmy s plným počtem bodů. Naši kluci a tým Kravař. Utkání pro nás nezačalo moc dobře, když hned z prvního rohu soupeře jsme inkasovali ve 4´min gól. Po gólu jsme chvíli nevěděli co se děje, protože to bylo poprvé v sezóně co jsme prohrávali. Naštěstí to trvalo jen chvíli a hostům jsme oplatili stejnou mincí. V 11´min vyrovnal po rohu hlavou Jan Kobylák. Po vyrovnávací brance se kluci trochu uklidnili a měli jsme míče více na noze. Bohužel tlak byl jen platonický a bez pořádné střely. Druhá půle začala, tak jak končila první. Míč byl více na našich kopačkách, ale pořád tomu chybělo to finále. Naštěstí máme v týmu Jakuba Leikepa, který se po přihrávce odpoutal od obránce a ranou k tyči skóroval. Chvíli na to Jan Ryška dorazil míč do sítě a bylo to 3:1. Po další minutě se nám všem chtěl ukázat Adam Pavelka, kdy si vzal míč skoro na půlce hřiště a prošel s ním až k brance a trefil šibenici 4:1. Po tom už se utkání spíš dohrávalo, protože oba týmy cítili, že je rozhodnuto. Kluky chválíme, že se nesložili i když prohrávali, za bojovnost, chvílemi i za kombinace na velmi těžkém terénu. Opět si nevybavím, že by soupeř měl šanci v 2. poločase. Ještě bych chtěl poděkovat rodičům, že kluky podporují a dále DEBL FANS za skvělou atmosféru.

Branky: 11. Kobylák Jan, 45. Leikep Jakub, 51. Ryška Jan, 53. Pavelka Adam
hodnotil: tr. Mlčoch