26.5.2024 14:00 Krajský přebor starší žáci 2023/2024

Krnov314Výhra

Report

FCOJ – Krnov 2:4 (1:3)

Sestava: Rajský – Dočár, Křižák Denis, Tvarůžka, Rataj, Šebesta, Šíkl, Kožušník, Szewczyk, Tylšar, Zbořil, Žiga, Dvorník, Křižák David, Pizzato

Už je skoro tradicí, že v našich zápasech velmi rychle prohráváme a další gólové přídavky na sebe nenechávají dlouho čekat. Bohužel tak tomu bylo i proti Krnovu, když jsme v 9´min prohrávali 0:2. V tu chvíli to s námi vypadalo zle a v hlavě jsem si přehrával černý scénář tohohle utkání. Je fakt, že první půle nám herně moc nevyšla a náš brankář se musel ještě víckrát vyznamenat, aby skóre nebylo ještě hrozivější. Postupným prostřídáváním hráčů (a jejich pozic) se však hra mírně začala zlepšovat. Bohužel dalším rychlým brejkem hosté odskočili na tříbrankový rozdíl. Z úplně poslední akce zápasu však dalekonosnou střelou ze středu hřiště snížil Jan Szewczyk a dal našemu týmu naději.

Do druhé půle jsme nastoupili jako vyměnění. Daleko lépe jsme dostupovali soupeře a získávali míče. Také odvaha nám nechyběla směrem dopředu a soupeř najednou nevěděl kam dřív skočit. A když už jeho brankář skočil, tak mu naštěstí míč, po střele Davida Křižáka, proplul pod rukami do sítě, 2:3. To nás nakoplo k ještě větší bojovnosti a vyrovnání viselo doslova na vlásku. I publikum věřilo v náš obrat. Obrovskou šanci jsme měli například po šanci Jana Szewczyka či po standardce Filipa Zbořila, když míč orazítkoval tyč. Přestože zápas nakonec skončil prohrou 2:4 tak musíme kluky pochválit, že hráli až do konce a že byli v druhé půli lepším týmem. Z jednotlivců se mi hodně líbil Šimon Tvarůžka (poprvé na stoperu) a Martin Šíkl (v záloze). V zápase jsme dali více příležitostí hráčům co neměli na jaře tolik prostoru a musím říct, že herně nezklamali. Ještě se mi to nestalo, ale i přes další prohru jsem v sobě po zápase cítil vítězný pocit.
Branky: Szewczyk, Křižák David
Hodnotil: tr. Fatka