30.8.2023 16:30 Krajský přebor starší žáci 2023/2024

Petřkovice123Výhra

Report

30.8.2023 Odra Petřkovice – FCOJ 3:1 (1:0)

Sestava: Křižák – Rataj, Matiášek, Pastierovič, Rácz, Soukup, Šporn, Šíkl, Šebesta, ZBořil, Bittner, Tvarůžka, Děcký, Tylšar

Utkání jsme museli přeložit z důvodu naší nezpůsobilé hrací plochy do Petřkovic, kde na nás čekalo nejen dobře připravené hřiště, ale i soupeř. Soupeř, který byl odhodlán pro zisk 3 bodů odevzdat na hřišti téměř vše, což nám bohužel stále chybí. Přístup většiny našich hráčů byl v utkání žalostný, mizerný, k zamyšlení, k pláči …. To, že nám dělají problémy základní fotbalové dovednosti či pravidla (zpracování, přihrávky, ofsajdové postavení) musíme holt nahradit větší bojovností a pohybem, bohužel realita je taková, že se bojíme chodit do soubojů, schováváme se za hráče a ani pohybem po hřišti nejsme schopni konkurovat soupeřům. Proč bych se přece měl snažit, když je to prostor někoho jiného, že? Takhle pánové NE!!! Zamyslete se a začněte už konečně MAKAT jeden za druhého a když bude třeba, tak i jezdit po prd….a hryzat trávu. Když k tomu přistoupíme všichni stejně, výsledek se určitě dostaví. Co se týče samotného zápasu, tak v průběhu celé hrací doby jsme byli horším týmem, byť v poločase jsme prohrávali milosrdně jen 1:0.

V druhé půli pak domácí po rohu navýšili skóre na 2:0 a zdálo se být hotovo, neboť jsme do té doby v útoku nic nepředvedli. Snížení však nakonec přišlo gólem Filipa Rataje, který po dobrém společném napadání „nově utvořené útočné trojice“ využil chyby v obraně a střelou z hranice vápna zavěsil. Domácí po gólu trochu znervózněli, dokonce jsme měli i druhou skvělou příležitost na vyrovnání Martinem Šíklem, ale nakonec v poslední minutě z přímáku stanovili konečné skóre na 3:1. Vítězství domácích lze považovat za zcela zasloužené. Z hráčů pak chválím Martina Šíkla za příkladnou bojovnost a nasazení v celém průběhu zápasu a dále pak gólmana Davida Křižáka, který svými zákroky (a výběhy) zlikvidoval několik velmi slibných gólových příležitostí. Také děkuji rodičům za pomoc při přepravě kluků na zápas.

Branky: Rataj
Hodnotil: tr. Fatka

PRO Zajímavost přidáváme hodnocení z Petřkovicekého pohledu (zdroj: facebook Petřkovic)

Hodnocení trenérů Heinze a Čaly:
Dne 30.8.2023 sehrála kategorie U15 A svůj druhý mistrovský zápas s Ostravou Jih. Po předchozím utkání ve Vřesině a vysokém vítězství panoval mezi hráči optimizmus. Jako trenéři jsme hráče nabádali k opatrnosti a varovali je, že každý zápas je jiný a začíná za stavu 0:0. Úvod byl z naší strany stejný jako ve Vřesině, soupeř se snažil běhat a napadat vysoko naši rozehrávku. Měli jsme pár zakončení, které volali po gólu, ale branku jsme stále nemohli vstřelit. Až ve 24. minutě se po jednom ze závarů podařilo vsítit premiérovou branku Davidu Salgovi. Ovšem místo toho, aby nás vstřelená branka uklidnila a dala nám více pohody do kombinace, opět jsme se začali uchylovat k známým zlozvykům. Ať už šlo o přílišné držení míče, nepřesnou kombinaci nebo roztahování hry do šířky. A v neposlední řadě neproměňování šancí…. Těch jsme měli opravdu hodně. Až ve 49. minutě se podařilo vsítit další branku Karlovi Němcovi. Obraz hry se ale poté nezměnil a stále více jsme přistupovali na herní styl soupeře, který se nesnažil mnoho kombinovat a nakopával balóny dopředu. Po jednom z takových nákopů přišla chyba v naší obraně a soupeř v 53. minutě snížil. Chlapci začali být ještě více nervózní a pokračovali v neproměňování šancí. Až v 64. minutě nám dodal klid Tomáš Salga, který skóroval z přímého kopu.
Soupeř typu Ostravy Jih měl u nás dostat 10 gólů a nikdo by se nedivil. Ovšem nedodržování pokynu trenérů opět přispělo k tomu, že jsme vyhráli více bojovností než fotbalovým umem. Přitom víme, že všichni hráči jsou schopni podávat daleko lepší výkony a fotbal hrát dovedou. Snad tedy v dalším utkání ukážeme, že jsme fotbal hrát nezapomněli.