30.8.2023 15:00 Krajský přebor mladší žáci 2023/2024

Ostrava-Jih257Výhra
Petřkovice112Prohra

Report

30. 8. 2023 FC Ostrava Jih – FC Odra Petřkovice 7:2 (2:1)

Bohužel kvůli špatnému počasí a podmáčenému terénu našeho hřiště jsme náš domácí zápas museli odehrát na půdě soupeře.

Opět jako každý zápas jsme začátek utkání prospali. Soupeř otevřel skóre po naši chybě v obraně už ve 3 minutě. Naštěstí pro nás, tento gól nás probral a začali jsme na hřišti předvádět to, co umíme. Vyrovnat se nám povedlo ve 20 minutě po zásluze Vojty Salapatka. Krátce poté se k míči dostal hráč Viktor Vojtasík, ale po pěkné kličce brankáři netrefil prázdnou bránu,… stane se. Ve 28 minutě už měl Viktor větší štěstí a opět po kličce brankáři, se konečně trefil a výsledek byl 2:1.

O přestávce mezi poločasy jsme se snažili kluky hlavně podpořit. Začátek druhého poločasu byl totožný s tím prvním. Už ve 32 minutě jsme bohužel dostali vyrovnávací gól na 2:2. Kluci se ale zaskočit nenechali a předváděli opět velmi dobrý výkon. Naše dominance v zápase se začala stupňovat a soupeř nevěděl kam dřív skočit. Toho využil Max Lipták a ve 37 minutě nám vrátil vedení v zápase 3:2. Po další pěkné akci se ve 45 minutě k odraženému míči dostal Michal Tvarůžka a skoro z půlky hřiště dokázal prostřelit soupeřova brankáře 4:2. A to od nás nebylo vše. Hned ve 47 minutě se z rohu dokázal po perfektním náběhu dostat k míči Šimon Novák a už to bylo 5:2. Ve 49 minutě se už podruhé v zápase dokázal prosadit Viktor Vojtasik a skóre zápasu navýšil na 6:2. Výsledek se zastavil až ve 53 minutě, kdy se prosadil velmi dobře hrající David Šikl a upravil na konečných 7:2

Kluci za zápas zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru.

Branky FCOJ: Salapatek, Vojtasík 2x, Lipták, Tvarůžka, Novák, Šikl

Hodnotil: tr. Žůrek