11.11.2023 10:00 Městský přebor starší dorost 2023/2024

Svinov011Prohra
Ostrava-Jih415Výhra

Report

11.11.2023  Svinov – FC Ostrava-Jih 1:5 (0:4)

Do zápasu nastupoval náš tým z pozice favorita a již od začátku utkání byl míč převážně na našich kopačkách. Bohužel domácí byli dostatečně aktivní v přistupování k hráčům a také těžký nerovný terén nepomáhal naší snaze o přesný kombinační fotbal. Na první branku jsme si tak museli půlhodinku počkat, když dostal do běhu do volného prostoru přihrávku Roman Dunka a střelou k tyči překvapil domácího nejistého brankáře. Svinovské hráče naše branka nejspíše zaskočila a na další gólové situace už jsme nemuseli dlouho čekat, když krátce po nástupu na trávník uspěl v 35. minutě z podivné pozice v malém vápně Jáchym Palkovský. V krátkém sledu se poté prosadili v 36. minutě Vikror Mišán a v 39. Tomáš Bečaj opět s přispěním Svinovského gólmana. Na naší branku v rámci prvního poločasu směřovaly pouze dvě akce, které vyplynuly z napadání rozehrávky. Jedna z akcí soupeře byla zakončena mimo a druhou nebezpečnější zmařil reflexivní zákrok Karla Maralíka. 4:0

Do druhého poločasu jsme nastupovali s náskokem 4 branek, a s chutí navýšit skóre, ale bohužel dlouho nás soupeř do dalších šancí nepouštěl. Je potřeba si pohlídat offsidové situace a nepřipravovat se o brankové příležitosti. Pátou branku přidal v 59. minutě Alejandro Ivanov a to bylo z naší stany co se týče gólových úspěchů vše. Stále jsme měli více ze hry a bojovali, ale soupeři se podařilo držet nás daleko od šestnáctky a ani nízko zahrávané rohové kopy k ničemu nevedly. Svinov si tak svůj jediný úspěšný zásah připsal po náběhu za obránce v 65. minutě, kdy se ujala střela ze strany pokutového území.  Ze zápasu si tak odvážíme za vítězství 5:1 z našeho pohledu zasloužené 3 body a přezimujeme na druhé příčce Ostravského městského přeboru.

Branky FCOJ : Dunka, Palkovský, Mišán, Bečaj, Ivanov