7.5.2023 10:00 MěS starší žáci (6+1) 2022/2023

TJ Václavovice224Prohra

Report

7.5.2023 FC Ostrava-Jih „B“ – Václavovice 7:4 (3:2)

Sestava: Křižák – Bittner, Děcký, Rácz, Soukup, Matiášek, Zbořil, Serafin, Palkovský, Musil

Do utkání jsme vstupovali s tím, že případná výhra by nám hodně přiblížila pomyslnou „bednu“ po závěrečném kole. Soupeř z Václavovic měl totiž stejně bodů jako my a tak se dala očekávat vyrovnaná hra. Už při nástupu bylo zjevné kdo že má výškovou převahu. Naštěstí se fotbal hraje na góly a ne na centimetry. V úvodu první půle nás hosté trochu zatlačili a vytvořili si pár slibných zakončení. Naštěstí ale branku nedali. Postupem času jsme hru vyrovnali a sami dokázali předvést povedené kombinace až před hostujícího brankáře. Začali přicházet šance a naštěstí i góly. Po gólech Patrika Soukupa, Alexandra Rácze a Jáchyma Palkovského se šlo na přestávku za stavu 3:2, když i hostům se povedli průniky za naši obranu. Druhá půle pak byla více o bojovnosti, kdy hosté svou hru značně přitvrdili a nás to více bolelo. Přehnaná agrese hostů vyústila dokonce v udělení červené karty (věc málo vídaná na této úrovni) a my jsme dostali výhodu jednoho muže v poli navíc. Brankově jsme se prosazovali naštěstí i nadále a tak jsme soupeři v jednu chvíli utekli po gólech Patrika Soukupa a Jáchyma Palkovského na rozdíl tří branek (6:3). V samém závěru hosté ještě snížili, ale poslední gólovou tečku udělal Dominik Musil. Otevřeně musím všechny kluky pochválit za výkon, snažili se hrát fotbal a ne nakopávanou. V bránění urostlejších hráčů také obstáli velice dobře. Jistě, něco se i nepovede, ale od toho ty zápasy přece jsou. Pochvalu zaslouží také David Křižák v bráně, který svými zákroky rovněž přispěl k celkové výhře 7:4.
Branky: Palkovský 3, Soukup 2, Rácz, Musil
Hodnotil: tr. Fatka