Zhodnocení zápasu st. žáků v Bruntále

19.8.2023 Bruntál –  FCOJ  17:0 (12:0)

Sestava: Křižák David – Bittner, Děcký, Křižák Denis, Masnica, Pastierovič, Rataj, Šíkl, Šporn, Zbořil, Rácz, Tvarůžka Šimon, Tvarůžka Michal, Melega, Gažík

Se značně oslabenou sestavou jsme v prvním kole zavítali do Bruntálu, kde na nás od první minuty soupeř vlítl a ve 20´min jsme prohrávali už 8:0. Ano, pro mnohé naše hráče to byla teprve premiéra na velkém hřišti, bohužel VELMI KRUTÁ PREMIÉRA. Po rychlých úvodních gólech jsme byli jako opaření a jen těžko jsme se dokázali bránit dalším a dalším útočným akcím, natož podržet hru v bezpečné vzdálenosti od naší branky. Domácí byli rychlejší, v soubojích agresivnější a mnohem více kvalitnější na míči. O tom že bychom v první půli dokázali ohrozit branku domácích nemůže být ani řeč. POLOČAS HRŮZY jsme prohráli 12:0. Ve druhé půli jsme pak přeskládali formaci na 5-4-1, což se ukázalo jako jediné správné řešení od hrozícího se mega debaklu. Bruntálští se najednou začali prosazovat na naší polovině jen ztěžka a když už přece jen ano, jejich střelecké pokusy ze střední vzdálenosti zlikvidoval David Křižák v bráně. Pozitivem naší hry byl cca 17 minutový úsek, kdy jsme hru domácích eliminovali natolik, že jsme neinkasovali žádnou branku a sami předvedli pár slušných kombinací. Nakonec jsme však v druhé půli inkasovali ještě 5x, většinou po zahraných standardkách či rozích. Naši jedinou, ovšem tutovou šanci v samém závěru, neproměnil Alex Rácz. Ukazatel skóre se tak zastavil na konečných 17:0. Úvodní utkání ukázalo mnohé, věříme však, že výkony u většiny kluků půjdou časem nahoru …  Mladším žákům děkujeme za hráčskou výpomoc, poděkování patří také Debl fans za skvělou podporu, když týmu fandili i za již zcela rozhodnutého  stavu yes.

Hodnotil: tr. Fatka