Den: 1. 6. 2024

14 - 0
Celkový čas

Staříč — Ostrava-Jih

FK Staříč – FC Ostrava Jih 1:4 (1:2)

Další zápas jsme odehráli na hřišti Staříče. Už od začátku naše hra byla velmi nervózní. Nelíbila se mi především přechodová fáze do útoku, kdy namísto krátkých přihrávek a kombinace, jsme řešili situaci zbytečným nákopem. V průběhu zápasu se naše hra zlepšila a odměnou byl gól Matyho Štorka na 0:1. Asi po pěti minutách se na půli hřiště dostal k míči Marek Melega a pěknou individuální akci zakončil gólem na 0:2. Bohužel naše aktivita nevydržela a ke konci poločasu jsme dostali gól na 1:2.

V druhém poločase jsme soupeře k ničemu nepustili, ale i když jsme měli několik šanci, gól jsme dlouho dát nedokázali. To se nám podařilo až osm minut před koncem, kdy se k míči dostal Matyas Štork a zvýšil na 1:3. Zhruba po pěti minutách se do šance dostal opět Matyas Štork a krásnou střelou k tyči zvýšil na konečných 1:4 a završil Hattrick.

Kluky za předvedenou hru hlavně v druhém poločase chválím. Nejlepším hráčem zápasu byl Matyas Štork.

Branky FCOJ: M. Štork 3x, M. Melega

Hodnotil: tr. Ondra Žůrek

1 - 4
Celkový čas

Staříč — Ostrava-Jih

FK Staříč – FCOJ 1:0 (0:0)

Sestava: Rajský – Rataj, Matiášek, Tvarůžka, Šebesta, Šíkl, Šporn, Soukup, Pastierovič, Zbořil, Křižák David, Rácz, Křižák Denis, Dočár, Pizzato, Tylšar

Těžko můžeme pomýšlet na zisk 3 bodů, když nejsme schopni své šance proměňovat. Ty byly i v tomto zápase, leč opět jsme byli neúspěšní. Soupeř prakticky z minima vytěžil maximum, když po naší zbytečné ztrátě před vlastní šestnáctkou vystřelil na bránu a po nechtěné teči jednoho z hráčů míč doplachtil do naší branky. Kluky ale musíme pochválit za celý první poločas, kdy domácí zřetelně přehrávali a chyběly nám jenom góly. I druhá půle byla z naší strany povedená, byť už ne tak výrazně. Přestože domácí zlepšili pohyb a důraz tak jsme je prakticky k ničemu nebezpečnému nepustili. V závěru, kdy domácí vedli od 54´min 1:0, jsme měli obrovskou šanci Sašou Ráczem, který sám v brejkovém úniku trefil pouze brankáře. Prohra nás mrzí, protože kluci opět ukázali, že fotbal hrát umí, proměňování šancí je ovšem naší noční můrou.
Hodnotil: tr. Fatka

1 - 0
Celkový čas