Mistrovské utkání mužů – 6. 6. 2015 – sobota 17:00

TJ Sokol Fryčovice – FC Ostrava-Jih  3:0 (2:0)

Sestava: Váňo – Leščák, Pavlát, Konečný, Zima – Žila, Čajka, Gelnar, Němec – Schüler, Kroupa P.

náhradnicí: Klobása, Palubjak, Vedlich, Gřunděl

Fryčovice doma o třídu porazily Ostravu-Jih

V souboji mezi Fryčovicemi a Ostravou-Jih se hrálo vcelku vyrovnané utkání, ve kterém rozhodly chyby a lepší práce domácích v pokutových území.

Ve Fryčovicích se hrálo celkem vyrovnané utkání s tím rozdílem, že domácí vyrobili méně chyb a před oběma brankami prokázali větší kvalitu. V prvním poločase utkání se mohli domácí fanoušci radovat hned dvakrát. Nejprve ve 35. minutě Rumel po Koloničného přihrávce střelou asi ze 16 metrů otevřel skóre – 1:0. Minutu před koncem poločasu se Koloničný proměnil ve střelce a opět střelou z podobné vzdálenosti po přihrávce Žurovce zvýšil na 2:0. Vedení domácích mohlo být ještě výraznější, ale Rumel nastřelil dvakrát pouze konstrukci branky.

Druhý poločas dlouhou dobu přinášel pouze šance. Na domácí straně jich bylo mnohem více. Objevili se v nich mimo jiné Koloničný, Žurovce a opět Rumel, ale změna skóre nastala až v 89. minutě, kdy střídající Šponiar vysunul střelce Rumela a ten uzavřel účet utkání.

Ohlasy k zápasu

Jan Šponiar (Fryčovice): Dnes jsme měli opět spoustu šancí. Naštěstí jsme alespoň tři proměnily. Je to náš dlouhodobý problém. Ondřej Pavlát (Ostrava-Jih): Stále se u nás opakují ty samé chyby. I když si to neustále opakujeme, velké zlepšení nepřichází.

Autor: Rostislav Švec