Mistrovské utkání mužů – 23. 5. 2015 – sobota 17:00

TJ Unie Hlubina – FC Ostrava-Jih  4:1 (3:0)

Sestava: Stach – Kroupa J. (65´ Klobása), Pavlát, Konečný, Zima (80´ Vedlich) – Ščigel (75´ Kroupa P.), Žila, Čajka, Korbačka – Schüler, Gelnar (55´ Petrovský)

Branky: Schüler

ŽK: Pavlát, Konečný, Žila

Ostravské derby ovládla Hlubina

Druhé ostravské derby pro Ostravu-Jih během dvou týdnů opět neznamenalo bodový zisk. Jižané tak stále čekají na první jarní výhru. Hlubina si vítězstvím pojistila první místo tabulky.

Hostující hráči měli výborný vstup do utkání. Již ve 3. minutě měl Schüler svou první gólovou šanci v utkání, ale pouze nastřelil již ležícího domácího brankáře. V 7. minutě přišel ze strany domácích trest, kdy po centru Davida se hlavou trefil Krčmařík1:0. V 18. minutě domácí již vedli 2:0. Gregor přihrál Krčmaříkovi, jehož střelu hostující brankář vyrazil pouze ke Gregorovi, který vstřelil druhý gól utkání. Do poločasové přestávky šli domácí s tříbrankovým náskokem, kdy Krčmařík proměnil pokutový kop po faulu Stacha na svoji osobu – 3:0. To byla rozhodující pasáž jinak vcelku vyrovnaného utkání.

Ve druhém poločase hosté pokračovali ve spalování šancí. Domácí pod dojmem náskoku nikam nespěchali a čekali na svou příležitost opět udeřit. V 75. minutě utekl po straně Schmutz a zvýšil na 4:0. Konečnou podobu výsledku a čestný úspěch hostů zaznamenal těsně před koncem z několikáté své šance Schüler 4:1.

Ohlasy k zápasu Viktor Olšovský (Hlubina): Zasloužená výhra našeho týmu. Rozhodla pasáž v prvním poločase ve kterém se hostům utekli na tříbrankový rozdíl. Ondřej Pavlát (Ostrava-Jih): Myslím, že jsme hráli otevřené utkání. Škoda neproměněných šancí. Výsledek mohl vypadat jinak.