Mistrovské utkání mužů – 25. 9. 2016 – neděle 16:00

TJ Sokol Kozmice – FC Ostrava-Jih  2:1 (2:1)

Sestava: Drobec – Čajka (k), Prokeš, Strempek, Holman – Gaži F., Mecner, Válek, Miškařík – Gaži M., Korbačka

Střídání: 59´ Zima za Gažiho Filipa, 77´ Šlachtovský za Mecnera, 86´ Votýpka za Miškaříka

ŽK: 33´ Holman, 63´ Čajka

Kozmice doma body neztrácejí.

V utkání na hřišti jednoho z favoritu soutěže jsme body nezískali.

Úvod utkání začal pro nás špatně. Již v 2´ domácí využili nekoncentrovanou naši obranu a vstřelili vedoucí gól na 1:0. V té chvíli se zdálo, že odjedeme s krutou porážkou. Hráči se však po obdržené brance nevzdali a začali pomalu přebírat otěže utkání. Napadali domácí obránce již po ztrátě míče na jejich polovině. Čímž je nutili jen k nakopávaným míčům, s kterými se naše obrana poradila. Zrychlili jsme přechodovou fázi do útoku a rázem vznikaly střelecké příležitosti. Které však dobře chytající domácí brankář zlikvidoval. Vyrovnali jsme v 13´ po rohovém kopu hlavičkou Korbačky na 1:1. V této části hry jsme byli lepším týmem než domácí, ale vstřelené branky jsme se nedočkali i když šanci bylo dost. V útočné euforii jsme zapomněli na zadní vrátka a domácí po jednom z rychlého útoku postupovali dva na našeho jediného obránce. A akci zakončili gólem na 2:1 v probíhající 33´. První poločas se již dohrál bez další změny skóre.

V druhém poločase se očekávala naše útočná aktivita z prvního poločasu. Ale zlepšená hra domácí obrany nám již nic nedovolila. Náš tým se stále více hrnul do útoku a domácí toho využívali k rychlým protiútokům. Které však nezakončili žádným gólem. My jsme vystrašili domácího brankáře jen jednou z trestného kopu Čajky, míč však prošel těsně kolem pravé tyčky domácí branky do autu. Ani závěrečné vysunutí na hrot útoku Michala Prokeše nám nepomohlo k vyrovnání, které bychom si za výkon v prvním poločase zasloužili.

Nezbývá než věřit, že v domácím utkání s Dolní Lhotou zůstanou tři body doma.

Hraje se v sobotu 1. 10. 2016 15:30.

L. P.

[flagallery gid=193]

8.kolo I. B. tř. k. B – muži

Kozmice – Ostrava Jih 2:1 (2:1) Branky: 2. Odstrčilík Tomáš, 33. Ohřál Jan – 13. Korbačka Tomáš

Chuchelná – Vřesina 2:2 (2:1) Branky: 32. Valenta Patrik, 36. Obrusník Robin – 43. Janita Patrik,48. Hloušek Aleš

Hrabová – Václavovice 4:0 (2:0) Branky: 10. Ročňák Marek, 25. Nováček Daniel, 65. Mohelník Michal, 75. Havlíček Adam

Velká Polom – Darkovice 4:2 (1:1) Branky: 2. Němec Jan, 50. Sztefek Pavel, 57. Mučka Martin, 83. Sztefek Pavel (pen.) – 9. Miketa Tomáš, 48. Tannenberger Patrik

Píšť – Šilheřovice 0:3 (0:1) Branky: 18. Lasák Lukáš, 77. Jakubec Petr, 80. Černý Lukáš

Svinov – Strahovice 0:1 (0:0) Branky: 50. Jašek Michal

Dolní Lhota – Hať 1:2 (0:1) Branky: 58. Kozelský Marek – 13. Plaček David, 60. Heglas Adam

1             Kozmice              7             6             0             1             15:5       18

2             Šilheřovice          7             5             1             1             18:11     16

3             Velká Polom       7             5             0             2             16:7       15

4             Hrabová             7             5             0             2             15:7       15

5             Vřesina               7             3             3             1             18:12     12

6             Strahovice          7             4             0             3             11:10     12

7             Darkovice           7             2             2             3             10:10       8

8             Ostrava Jih       7             2             1             4             16:13       7

9             Chuchelná         7             1             4             2             11:13        7

10           Píšť                    7             2             1             4             5:14         7

11           Václavovice        7             2             1             4             9:20         7

12           Dolní Lhota        7             2             0             5             9:12         6

13           Hať                    7             2             0             5             12:20       6

14           Svinov               7             1             1             5             7:18         4