Mistrovské utkání mužů – 7. 5. 2016 – sobota 16:30

FC Ostrava-Jih – FK stará Bělá  2:1 (1:1)

Sestava: Stach – Holman, Konečný, Prokeš, Zima – Čajka, Strempek, Mecner, Korbačka – Chrašč, Noštinský

Střídání: 65´Schüler za Noštinského, 75´ Belina za Strempeka, 88´ Kroupa D. za Holmana, 90´ Klobása za Korbačku

Branky: 40´ a 68´ Chrašč

ŽK: 60´ Prokeš, 90´ Čajka

Ostrava-Jih vládcem „Bělského lesa“

Dlouho očekávané derby o „Bělský les“ splnilo svou kvalitou a diváckou kulisou všechny parametry, které patří ke kvalitnímu fotbalu. Domácí povzbuzení bodovým ziskem na půdě vedoucích Ludgeřovic 2:2 a hosté po vítězství v poháru MěF Ostrava.

Utkání začalo ve velkém tempu a mírného tlaku domácího týmu. Hra se v prvních dvaceti minutách přenášela od branky k brance. Ostrava-Jih hledala recept na překonání obrany hostů, ale ve finální fázi se nedokázala patřičně prosadit. Hosté spoléhali na centrované standardní situace, kde hledali nestora Neničku Lukáše. Naše obrana dokázala toto nebezpečí eliminovat. V 37´ založili hosté rychlý protiútok, který zakončil zcela volný Kožík a dal vedoucí gól 0:1. Domácí však dokázali v 40´ vyrovnat na 1:1, když v pokutovém území se dokázal nejlépe orientovat Filip Chrašč. Takže poločas skončil za nerozhodného stavu.

Poločasovou přestávku zpestřila střelecká soutěž „Fajn trefa“ společností Fair Credit International, ve které si šťastní střelci odnesli celkově částku ve výši 1 500;- Kč.

Ve druhém poločase se snažili oba tým strhnout vítězství na svou stranu. Hra měla opět své vysoké parametry a diváci viděli dobrý fotbal. Rozuzlení nastalo v 68´, když Chrašč Filip po dobré kombinační akci dokázal na podruhé překonat brankáře hostu a domácí se ujali vedení 2:1. Do konce utkání, již žádný tým nedokázal skórovat. Takže šťastné, ale přesto zasloužené vítězství domácích. Které určitě bude povzbuzením do dalších utkání, v bojích o záchranu.

V neděli zajíždí náš tým do Píště, kde hraje v 17:00.