Mistrovské utkání mužů – 2. 9. 2017 – sobota 16:30

Sestava: Janoušek – Šimko J., Konečný, Janošec, Mecner – Kadlčík R., Prokeš (k), Válek, Miškařík – Gaži F., Gaži M.

Branky: 50´ Válek (pok. kop)

Střídání: 75´ Strempek za Kadlčíka Richarda, 87´ Wrožyna za Janošece

ŽK: 70´ Šimko J., 74´ Janošec, Prokeš, 81´ Mecner, 89´ Válek

Vřesina opět loupila na Ostravě-Jihu.

Utkání mezi domácími jižany a Vřesinou bylo soubojem čtvrtého s prvním. V posledních dvou ročnících v těchto utkáních odcházeli s bodovým ziskem hosté, což se jím podařilo i letos.

Utkání začalo oboustranně ofenzivou obou týmů. V 9´ minutě kopali hosté z Vřesiny rohový kop. Na centrovaný míč si nejlépe naskočil hostující Výšek Jaroslav a hosté šli do vedení 1:0. Domácí se snažili hrát kombinačně a vyžívat křídelních prostorů. Při jedné z takových akci pronikl do pokutového území hostu Martin Miškařík, ale jeho střelu z úhlu stačil brankář hostu vyrazit špičkou kopačky. Hosté využívali nakopávané míče na své urostlé útočníky, se snahou zabíhat na vyhrané hlavičkové souboje za obránce jihu. Což se vyplatilo v 36´, když došlo k nedorozumění mezi domácím obránce a brankářem. Na nakopnutý míč šli oba dva, bohužel míč při tomto zákroku dopadl vedle nich a osamocený Hloušek Aleš ho uklidil do prázdné branky 0:2 pro hosty. V časovém období mezi vstřelenými brankami hostu mohli domácí jižané změnit skóre. Ale Gáži Filip a Kadlčík Richard nedokázali v situacích 1:1 překonat pozorného brankář hostu. Takže do poločasové přestávky šli do kabin hosté z Vřesiny s dvoubrankovým náskokem.

Do druhého poločasu nastoupili domácí se snahou změnit skóre utkání ve svůj prospěch. Získali trvalou územní převahu, kterou zúročili v 50´ snížením na 1:2, brankou Jana Válka z pokutového kopu. Obětavá obrana hra hostů z Vřesiny na čele s výbornými zákroky svého brankáře, však již změnu skóre nepřipustila. Takže tři body získal tým, který nebyl lepší, ale šťastnější. Domácí si zasloužil pochvalu za svůj výkon, i když nepřinesl kýžený výsledek.

Své domácí zaváhání můžou napravit v sobotu 9. 9. v 16:00, když se doma utkají s Bohuslavicemi. Přijďte držet našemu týmu palce, ať se jím to podaří.