28.5.2023 12:30 Krajská soutěž ml. žáci sk. A 2022/2023

Unie Hlubina000Prohra

Report

Ostrava-Jih — Unie Hlubina 3:0 (1:0)

SestavaŠtork Matyas – Tvarůžka Michal, Lipták Maxmilián, Kožušník Filip, Křižák Denis, Melega Marek, Pastierovič Sebastian, Prášek Jakub, Rataj Filip, Šikl Martin, Tvarůžka Šimon, Gažik Tomáš, Vojtasík Viktor

Vstup do utkání nám vyšel celkem dobře. Od začátku utkání jsme byli lepším týmem a to vedlo k první, i když šťastné brance na 1:0, kterou vstřelil Sebastian Pastierovič. Po prvním gólu jsme soupeře nepouštěli vůbec k ničemu a dál tlačili na obranu, ale dobrý výkon brankáře soupeře nás přiváděl k šílenství. Bohužel jsme do konce poločasu nepřidali další branku, naopak jsme ke konci mohli inkasovat, ale vynikající vyběhnutí našeho brankáře, brance zabránilo. Poločas utkání tedy skončil 1:0.

V poločasové přestávce jsme si snažili vysvětlit špatné chování v koncovce a i obranou fázi hry. To nám pomohlo hned ve 34 minutě přidat další branku. Po dobře kopnutém rohovém kopu, se k odraženému míči dostal Filip Rataj a nedal brankáři soupeře žádnou šanci, 2:0. Neustálou aktivitou kluci nedovolili soupeři vůbec nic a neustále jsme se tlačili do zakončení. Další branku jsme dokázali dát až ve 45 minutě utkání, kdy se k míči dostal Marek Melega a překvapil brankáře soupeře, 3:0.

Tímto výsledkem zápas skončil. Chtěl bych všechny hráče pochválit za předvedený výkon. Soupeře za celý zápas pustili snad pouze k jedné střele na bránu. Vyzdvihnout bych chtěl převážně obranou trojici Šimon Tvarůžka, Denis Křižák a Filip Rataj. Co nám ale zápas také ukázal je, že musíme zapracovat na zakončení.

Branky: Sebastian Pastierovič, Filip Rataj, Marek Melega

Hodnotil tr :Ondřej Žurek