Hodnocení utkání: FC Ostrava jih – Šilheřovice 3:1 (0:1)

Sestava: Dička-Leščák, Sporina, Konečný, Stojan – Gregor, Matiášek, Bochňák, Mecner -Gaži, Olah Střídání: 46. min. Janošec (Olah), 64. min. Demko (Mecner),  74. min. Belina (Gaži), 84. min. Vrabec (Leščák), 87. min Hanečák (Stojan)

Branky 50. min. Gaži, 68. min. Stojan, 77. Janošec

ŽK: 32 min. Sporina, 34. min. Olah, 43. min. Gregor, 73. min. Konečný

ČK: nikdo

K dalšímu utkání přijel soupeř ze Šilheřovic, kterému jsme měli co vracet z minulosti. Do utkání jsme nevstoupili moc dobře, byli jsme nervózní, vázla souhra. Naopak soupeř byl agilnější, ale nedokázal si vytvořit žádnou brankovou příležitost. Postupem času jsme se stali pány hry my a dostávali jsme soupeře pod tlak a pokoušeli jsme se, zejména ze střední vzdálenosti, soupeře ohrožovat. Avšak byl to soupeř, který po autovém vhazování a následné, šťastné střele, šel do vedení. Do konce poločasu se obrázek hry neměnil, snažili jsme se, ale moc jsme soupeře neohrozili, protože jeho defenziva dokázala pokrýt hru našich útočníků.

Ve druhém poločase, po domluvě v kabině, malém přeskupení našich řad, jsme od počátku začali diktovat tempo hry, začali si vytvářet šance a hned druhá po krásném centru Bochňáka vedla ke gólu, kdy se trefil hlavou Gaži. Soupeř se zmohl jen na verbální projevy, za které inkasoval žluté karty, což mělo pro něj fatální dopad, kdy po dalším výlevu emocí, došlo k vyloučení jejich nejlepšího hráče, a tím ke zborcení jejich hry. Důsledkem už byla naše celková dominance ve všech částech hry a bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme v koncovce. V 68. minutě se trefil hlavou Stojan, po rohu Matiáška a následné chybě brankáře hostů. Skóre uzavřel v 77. minutě Janošec, po rychlém rozehrání trestného kopu a následném samostatném nájezdu na brankáře.

Hráčům děkuji za předvedenou hru a výsledek, který všechny příznivce potěšil.

K dalšímu utkání se vypravíme do Hrabové, a to ve středu 16. 9. 2020, od 17:00 hodin.

Hodnocení provedl: Miroslav Černík