Hodnocení utkání: TJ Svinov – FC Ostrava jih 0:2 (0:0)

Sestava: Chalupecký-Mecner (75. min. Černík), Pavlát, Prokeš, Leščák – Smetana (35. min. Malošík), Gaži, Bochňák, Šlachtovský  (85. min. Pytlík) – Petrovský (67. min. Wilan), Schüler

Branky: 49. min. Petrovský, 76. min. Bochňák

ŽK: Bochňák, Leščák

Po katastrofálním utkání v Hati a odloženém utkání s Řepištěm, které se přesunulo na 9. listopad, jsme zajeli k utkání do Svinova.

První poločas jsme začali obezřetně se snahou o dobrou obranu, a s ohledem na hřiště i se snahou o kombinaci. Předváděná hra byla celkem v pořádku, dostávali jsme se do menších brankových příležitostí. Bohužel jsme v koncovce nechávali vyniknout soupeřova brankáře. Domácí se dostali v první půlce jen k jedné, i když velmi nepříjemné střele, se kterou si náš brankář poradil. Jinak si Svinovští vytvořili několik standardek, ze kterých nebyli moc nebezpeční.

Ve druhém poločase jsme soupeře zaskočili větší aktivitou, lepším napadání a zlepšenou hrou, což se odrazilo hned ve 49. minutě, kdy se dostal, po pěkné souhře obou našich útočníků, k míči Petrovský a ve své gólovce nezaváhal. Utkání se pak přesunulo více do středu hřiště, kde jsme pozorně bránili a vyráželi do brejků. Jeden z nich byl zastaven faulem a z následného přímého kopu nedal domácímu brankáři šanci Bochňák. Soupeř si do konce zápasu už nic nevytvořil, a tak jsme slavili zasloužené vítězství.

V dalším utkání přivítáme doma Kozmice, hrajeme se v sobotu 19. 10. 2019, od 14:00 hodin.